Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ünnepségeken szeretnék részt...

Ünnepségeken szeretnék részt venni, mint kisbódés (faház) vendéglátós kifejezette, csak italokra specializálódva, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Főállásom mellett szeretnék alkalmi vállalkozásba kezdeményezni, a tőke nem kérdéses,a lényeg, hogy pl.: augusztushoz közeledve ünnepségek szoktak lenni, és én ezen szeretnék megjelenni főállásom mellett egy egyszerű fabódéban, ahol az emberek sört és italt vásárolhatnak, hogyan kezdjek neki? Kell-e ehhez vállalkozói engedély? Azt tudom, hogy vállalkozói igazolvány kiváltása nem kötelező, de hova kell bemennem, hogy én ebbe belevághassak? Egy ilyen ünnepi program 1-2 napos, talán hetes, szóval csak alkalmi "vállalkozásról" van szó, kérdéses, hogy engem ilyen esetben, hogy érint pl. a pénztárgép internet kapcsolattal, vagy ilyen esetekben lehet a bevételt utólag is könyvelni? Természetesen gondolom kell számlát adni...

Összefoglalva:

Kell-e adót fizetnem alkalmi vállalkozásra?

Bevételem után milyen lehetséges módjai vannak a bevételem könyvelésére?

Meg minden fontos információ, ami ehhez szükséges szívesen fogadok!

Köszönöm



2016. jan. 2. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha heti 36 órát meghaladja a főállásod, akkor csak a vállalkozásból származó jövedelmed után kell fizetned. 6 millió bevétel alatt lehetsz áfa-mentes, szóval ha emellé még papíron 0-s vagy, akkor nem sok fizetnivalód lesz.


Okmányirodában tudod bejelenteni a vállalkozást. Csak azt nem tudom, milyen tevékenységi körrel és hogy lehet megoldani állandó hely nélkül, hogy te csak kitelepülsz. De ott segítenek.

Könyvelővel is beszélj előtte. Ő elmondja, hogy kell-e pénztárgép, vagy elég a nyugta. (szerintem kell)

2016. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!