Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Apukámmal úgy döntöttük...

Beugro kérdése:

Apukámmal úgy döntöttük belevágunk egy válalkozásba ami a konténeres méhészkedés. Beszélt egy ismerősével aki ezt csinálja és azt mondta jó kereseti lehetőség. Vélemény? Többi lent

Figyelt kérdés
Apukám már 10+ éve kamionos és van olyan hogy 2-3 hónapot nincsen itthon és már a maga ura akar lenni úgy hogy válalkozni szeretne és ez nem más mint a konténeres méhészkedés. Azt mondta nekem hogy ezzel a módszerrel joban lehet haladni mint a hagyományos méhészkedéssel és havi szinten akár 500-600-at is meglehet ezzel keresni. Olyan emberek véleményre lenne szükségem aki ért is hozzá illetve ezzel a módszerrel csinálja. Köszönöm előre is a válaszokat :)
2016. jan. 4. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Lesz aki megtanítja nektek, mit mikor és hogyan kell csinálni?
2016. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Igen...

Jó kereseti lehetőség rengeteg munkával!

2016. jan. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kell hozzá néhány száz méhcsalád. Milliós beruházás. De ha ért hozzá valaki akkor jó. A mézet el lehet adni mindig. de rengeteg meló.
2016. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van ismerősünk aki ezt csinálja és mondta hogy gyorsabban lehet haladni mint egy hagyományos méhészkedéssel mert egy konténerbe lenne x mennyiségű család és ezáltal gyorsabb a haladás. De nem izgat ha sok a meló vele mert a magam ura akarok lenni és ha jó kereseti lehetőség és szeretem csinálni akkor nekem nem büdös a meló :) És igen milliós beruházás pontosan 10 millió forint amit ebbe az évbe meg is akarunk valósítani vagy esetleg jövőre. A lényeg hogy jó kereseti lehetőség és hogy a magam ura legyek :)
2016. jan. 6. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed???
2016. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még azért ne költsétek rá azt a 10 milliót tavasszal...

Olvassátok el Örösi Pál könyvét 2-3szor, aztán a jövő szezonban keressetek egy méhészt a környéken, akinek be tudtok segíteni egész szezonban. Így azért megszokod a méhek közelségét (elsőre elég nagy adrenalint dobott nekem is :D), meg lesz némi alapismereted a méhekről. Az is kiderülhet, hogy nem bírod a méhszúrást, vagy allergiás vagy a virágporra (bár ezt előtte azért érdemes orvossal megnézetni). Majd talán utána szezonban lenne érdemes venni 4-5 családot, amit aztán szépen felfejleszteni 100-200-ra 4-5 év alatt (még ez is elég gyors ütem szerintem). A konténeres méhészkedés nagyrészint abban tér el a rakodó kaptáras méhészkedéstől, hogy vándorlásnál nem kell őket pakolgatni.

Továbbá nem mindegy milyen adottságok vannak a környéken, hány legelőre tudod őket vinni... 100 családnak már legalább 20-30 hektáros területek szükségesek.

Ha kérdésed van, állok rendelkezésedre.

Üdv!

2016. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát fater ért ő hozzá szval nem tudom mennyit akar először beruházni rá. De arra lennék kíváncsi hogy ezzel kb napi szinten hány óra meló lenne ( csak kíváncsiságból ) meg ezzel havi szinten mennyi lenne a bevétel?
2016. jan. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!