Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Őstermelő igazolvány igénylése...

Őstermelő igazolvány igénylése hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Üdv!

Mint teljes állás úgy használnám az őstermelői igazolványt.

Ha őstermelő vagyok van járulék? Az adózás részét tudom.

A tevékenység mivolta mindegy, gyümölcs termesztés, méhészet stb.

Ugyanúgy számít a nyugdíjba ha ezt a tevékenységet folytatom?

Nincs ilyen terű végzettségem, érettségi majd kereskedő technikum, így úgy tudom kell egy tanfolyam ami pár 100e Ft és x hónap és utána igényelhetem az adott területre az igazolványt.

Valaki le tudná írni hogyan is zajlik, mi kell hozzá?

(telek, gyümölcsös adott).



2016. jan. 12. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Elkéstél. Ha december közepén váltod ki, akkor idén nem kellett volna járulékot fizetned, csak a havi eü hozzájárulást 6.900 Ft-ot, mivel a járulékfizetés alapod, az előző évi eredményed, ha idén december 31-ig ez 0Ft akkor jövőre nem vagy járulékköteles.


Így viszont ha most váltod ki, akkor az egyéni vállalkozással majdnem megegyező járulékot kell magad után havonta megfizetni főállásban.


Nyugdíjba biztosítottként kerül be ha van fizetve járulék.


Várd meg a jövő év végét vele, tanfolyam max akkor kell, ha támogatást is igénybe akarsz venni, vagy pályázni fejlesztésre, földterület vásárlásra. Egyéb esetben nem. A falugazdásznál kell kiváltani, kamarai tagság éves 1000 Ft, ezt most 2, vagy 3 évre adják már csak az indulóknak, plusz adószám kell, és a falugazdásznál bejegyezni a gyűjtő és/vagy termőterületeket, igazolva vagy bérleti szerződéssel, tulajdonosi hozzájárulással, vagy tulajdonlappal a helyrajzi számot és azt, hogy milyen művelési ág, milyen termékkört akarsz értékesíteni és évente kb mekkora mennyiségben.


Nagyjából ennyi, éves 600.000 bevétel alatt nincs szja bevallási kötelezettség és adófizetés ez többszörözhető ha családi gazdaságról van szó és családtagonként 600.000 Ft.


Ha van lehetőséged beszerezni, akkor a most módosult idei évi adózás benne van az Őstermelő c. újság januári számában is.

2016. jan. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a részletes választ :) nagyjából megtudnád mondani mennyi a havi járulék vonzata? :) köszi :)
2016. jan. 27. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos pontosat erről nem tudok mondani, de a NAV-nál megmondják.
2016. jan. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!