Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Budapesti kis kávézó, Budapest...

Budapesti kis kávézó, Budapesti ruhaüzlet vagy asztalos üzem?

Figyelt kérdés

Mind különböznek. 22 éves fiú vagyok,úgy érzem szeretnék majd valami vállalkozást. Asztalost és vendéglátóit tanultam,viszont az utóbbi időben elkezdett érdekelni a divat világ.

Szerintetek mit lépjek,melyiket lenne a legegyszerűbb be inditani?

Viszont ehhez még kéne tanulni..de munka mellett hogyan lehetne ezt megvalósitani? Nem lehetek munka nélkül,mert folyamatosan kellene a pénz ugyan úgy tanulás során,mert pl a divattervező is 425 000/fél év.

Ti mit csinálnátok?


2016. jan. 29. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Mindegyikhez tőke kell, nem is kevés. Előbb próbálnám megkeresni a rávalót, valamelyik szakmámmal, aztán jöhet a divatvilág. Bár ez utóbbit gondold át, már Dunát lehet velük rekeszteni, annyian vannak.
2016. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A Silka márka is állami pénzből jött össze..szóval igazából nem is kellene akkora nagy tőke.. ettől függetlenül akarok tartalék pénzt bármi esetre is legyen.

Te a divat irányt mondanád? Megérné a divattervezőt tanulni?

2016. jan. 29. 15:24
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyik sem ezek közül, max. a harmadik. És mi az a Silka márka? Állami támogatást nem kap mindenki, kellenek hozzá jó ismerősök, haverok. A kávézó drága, gépek., stb. és nagyon meg kell nézni, hogy hol nyitod, Bp. egyébként fullon van kávézókkal, nehéz újat mutatni, ahol meg nincs kávézó ott nem véletlenül nincs, pl. én külső kerületben lakom, évente váltják egymást a tulajok a sarki cukrászdában, a kocsma persze mindig bejön, az itt nálunk sem zárt be, pedig az összes többi üzlet becsődölt. Ruhaüzlet, abban nincs akkora tapasztalatom, de azt biztosan nem nyitnék, főleg nem saját márkával, tudom, hogy van egy-két magyar designer bolt, ahol 100 ezer egy pamut póló és van is vagy kettő olyan, ami be is futott, de én azért erre nem építenék. Ami nagyon megy Budapesten az a turkáló. Legjobb ezekből az az asztalos üzem, alvállalkozóként bedolgozhatsz más cégeknek, illetve te is dolgozhatsz, beépített bútor, stb., van olyan ismerősöm, akinek ilyen vállalkozása van, a szakmunkák sokkal nagyobb eséllyel bejönnek, mint a többi vállalkozás.
2016. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Én kávézót. De én dolgoztam 12 évet vendéglátásban.

Ha te csak tanultad, de nem dolgoztál benne, eszedbe ne jusson, mert tuti bukod a milliókat, amiket be kell fektetni...


Asztalos jónak tűnik, ha jó vagy benne. De ehhez is tőke kell. Mert ugye jó gépekkel lehet jól dolgozni.


Ruhaüzlet. Ez elég tág fogalom.



Szerintem keress egy munkahelyet, és dolgozz. Alkalmazottként. Míg eldöntöd, mit csinálj.

2016. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már másfél éve alkalmazottként dolgozom egy cégnél, és ezt nem akarom! szeretnék több pénzt.Amikor azt látom,hogy egyeseknek milyen jól össze jött, ilyenkor még inkább akarom és szeretném én is azt a színvonalat.. mint pl a Silka.. állami támogatással össze jött. Lehet,hogy nem adnak mindenkinek,de meg kell próbálni. Aztán ha látok egy szép kis kávézót mondjuk Budapesten a Westendben, szépen igényesen modernen berndezve,tele emberrel talán milliós vagy a közeli bevétellel. Vagy ahol asztalos tanuló voltam.. ott is volt bevétel..Audi a6-os 3-as BMW.. csak egy jobb életet szeretnék! De mindenért keményen kell tanulni. Ahhoz,hogy Andrássy úti üzleti eladó legyek oda is diploma kell.. miért kell diploma? Érettségis ember nem tudja ugyan azt? Nyelvtudást meg megértem!
2016. jan. 29. 16:09
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Kávézó...ruhabolt... Ezeknek a nyitására mennyi tőkéd van?

Csak egy pénztárgép kb. 150 ezer ft. Helyiség bérleti díj, berendezés beszerzése, a havi adó min 65 ezer ft, stb.

Még legéletképesebb az asztalos, de az is úgy, hogy előbb elkezdesz dolgozni valakinél, a szerszámokat apránként megveszed aztán, ha már ismered csínját-bínját a dolgoknak, akkor próbálkozhatsz saját vállalkozással.

2016. jan. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

"Aztán ha látok egy szép kis kávézót mondjuk Budapesten a Westendben, szépen igényesen modernen berndezve,tele emberrel "


Talán csak nem a Starbucks-ra gondolsz? Mert az a kis kávézótól igen messze van. És egyenlőre ne indts semmilyen vállalkozást, mert amíg csak a bevétel lebeg a szemed előtt és a kiadásokról fogalmad sincs, addig kb. 2 hónap alatt menne csődbe a vállalkozásod.

2016. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Informálódj mi mennyiből jönne ki, talán még a kis kv-zó, lenne kezdetben a legolcsóbb. Asztalos üzem iszonyat nagy pénz befektetés. Ruha üzlet megint nem olyan sok pénz, de kérdés hogy melyiket hol nyitod, mert minden a kereslettől függ. Ha rossz helyen van lehet akármilyen jó, nem fog menni.

Azt ugye tudod hogy egy beinduló vállalkozás akár hónapokig is még csak a pénzt fogja vinni?

22 éves vagy, nagyon fiatal, ezekhez a dolgokhoz milliók kellenek, asztalos üzemhez több tíz millió, van ennyid? Nem hinném.

Dolgozz pár évet, akár mindkét szakmában, legyen tapasztalatod. Aztán rájössz nem is olyan egyszerű mint azt te elképzelted.

Nem akarlak lehurrogni, díjjazom ha valaki nagyra törő. De pénz nélkül kapcsolatok nélkül, csak belebukik az ember.


Én most vagyok 33, mostanra szedtem össze kb 10 milla tartalékot amiből kellene majd valamit kezdenem.

Asztalos vagyok, saját vállalkozást tuti nem indítanék most. Főleg vidéken nem, Budapesten talán megy, de hozzák be a sok olcsó lengyel bútort, esélytelen árban versenyezni velük. Átlag ember ugyanis mindig az árat nézi.

Esetleg betársulnék valkihez, akinek nincs pénze fejleszteni, nagyobb műhely stb, de már van egy meglévő ügyfélköre, ami hozza a hasznot.

Vendéglátásban is gondolkodom, kvzó, cukrászda, kis étterem, de ezeknek jó helyet kell találni.

Azt felejtsd el amit írtál, hogy ilyen olyan autó meg milliós bevételek. Főleg ha alig van kezdő tőkéd, sok pénzből lehet ugyanis mégtöbbet csinálni. Örülj ha a saját magad ura lehetsz, kicsivel több pénzért. Ja és valószínűleg több stressz és munkaráfordítás árán. Egy vállalkozó ugyanis 8 óra munkidő után, nem hagy ott csapot papot mint aki jól végezte dolgát, és felejt el minden munkával kapcsolatos dolgot hanem, reggeltől estig annak él. (talán még álmában is)

Majd rájösz ha lesz egy kis tapasztalatod.

2016. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Budapesten talán megy" (asztalos)


Itt sem :-( Asztalos ismerősöm közmunkás, egy másik, aki vállalkozó volt, meg becsődölt.

2016. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
:( nincs szükség bútorra, első a lapos tv, mobiltelefon, autó....
2016. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!