Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyit érdemes...

Szerintetek mennyit érdemes megtenni egy saját vállalkozásért? Illetve mennyi az esély a sikerre?

Figyelt kérdés

Olvastam arról a jelenségről - tudom, ez másodkézből származó információ - , hogy sokan azért dolgoznak Németországban, Angliában stb., hogy induló tőkét gyűjtsenek a hazai vállalkozásuk beindítására. Ez mennyire reális? Mennyire kifizetődő évekig gürcölni érte?

Ha 22 évesen meglépem a kiköltözést, és ezt az életformát választom, akkor érettségivel, és OKJ szakmával sikerülhet, vagy naiv vagyok? Gyerekkorom óta szeretnék valami grandiózusba belevágni.


Úgy gondolom, persze előzetes piacai felmérés nélkül, hogy a nemzetközi szállítmányozás (pl.: tengeri vagy légi teherszállítás) nem évült el a virtuális valóság miatt, mint sok minden más. Ebbe megéri befektetni, vagy saját céget alapítani.De egyéb ágazatok is szóba jöhetnek.


Őszinte, egyenes válaszokat várok, mert nem az 1001-ik sarki fűszerest, vagy ABC-t szeretném megnyitni, és nem akarom a húszas éveimet elpazarolni álmok kergetésével, de nem is a GYK válaszok alapján alakítom az életem, csak kíváncsi vagyok tapasztaltabb, akár idősebb emberek véleményére.

Úgy érzem,a koromnál fogva ráérek még, és nem akarok bizonytalan ügyekbe belerohanni.



2016. febr. 18. 22:27
 1/5 anonim válasza:
Sikerülhet,nem vagy naív, én 23 vagyok 2 éve jöttem ki angliába dolgozni azzal azert hogy vállalkozásba kezdjek otthon. De ahogy szép lassan megtanultam az egész vállalkozás menetét rájöttem hogy Magyarországon nincs értelme vállalkozásba kezdeni. Nekem személy szerint 2 telefonboltom van angliában,es egy igen sikeres weboldallal, tehát nem sarki ABC, de szerintem jónak hangzik a te ötleted, de ez nem egy egyszerű vallakozasi fajta amit te szeretnél inditani. Én mindenféleképpen javaslom hogy ha kijutsz angliába ne arra törekedj hogy magyarba indits vállalkozást, hanem kint az egyesült királyságban, mivel sokkal több segítséget kapsz, és mivel nem vagy 25 éves ezért 2 évig mentort adnak ingyen ami nagyon jól jön hogy ne menj csődbe, plusz egy évig kapsz támogatásokat hogy tudjál profitot csinálni, plusz ha ez még nem elég házat is fizetnek ha bérled plusz hitel. Szerintem ha ilyenre vallakozasi fajtaban gondolkodás mint a teherszallitas akkor ne magyarországon valositsd meg, külföldön nagyobb profitot tudnál csinálni föleg ilyen segítségek mellett.
2016. febr. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vállalkozó voltam itthon, majd kimentem dolgozni külföldre, részben azért, hogy a korábbi mínuszaimat felszámoljam, részben azért, hogy egzisztenciát biztosabb teremtsek magamnak, mint amit tudtam korábban itthon. Most már 3 éve újra vállalkozó vagyok itthon, több képzést elvégeztem párhuzamosan mellette itthon és saját fejlesztésű egyedi programokkal többek között pont ilyen fiatalokat mentorálok, aminek az alapja, a külföldi jövedelem, itthoni befektetése megfelelő módon. Mivel nem hiszem, hogy ha van egy jó üzleti terv, akkor azt kizárólag önerőből, saját zsebből lehet csak kivitelezni.


Az viszont hogy mibe érdemes, már leginkább egyén függő, mert azért szakértelem, és tapasztalat sem árt ha van mellé, ugyanúgy mint bármely más induló vállalkozásnál, ami nem külföldi tőkéből kerül elindításra.

2016. febr. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Gyerekkorom óta szeretnék valami grandiózusba belevágni." Szerintem ez a lehető legrosszabb indok egy vállalkozás indítására! A vállalkozások 99%-a soha nem lesz nagyvállalat és soha nem az alapító személyes céljainak a kiszolgálásáról szól.
2016. febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tanulságosak.
2016. febr. 19. 08:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet ma Magyarországon úgy vállalkozást építeni idegen tőke bevonása nélkül, hogy nemzetközi szintre felfejleszthető. Van egy évtizedek óta működő nemzetközi mentorprogram, mely arról szól, hogy kizárólag anyagi okok miatt ne kelljen a fiataloknak elköltözniük, ha nem akarnak - és ne kelljen maradniuk, ha menni akarnak. Ha "valami grandiózus" alatt olyasmit értesz, hogy egy nálad nagyobb és nemesebb ügy mellé állva rengeteg embernek segíteni - és ezzel komoly pénzösszegeket megtermelni -, ez a program neked való. Írjak róla bővebben privátban?
2016. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!