Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Katás, áfamentes, főállású,...

Katás, áfamentes, főállású, egyszemélyes e. v. -om lesz. A bevételt majd be kell fizetnem a bankomba vagy teljes egészében maradhat nálam (pl. anyagköltségre, havi adózásra, megélhetésemre)?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2016. febr. 21. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A bevételből havi 50 ezer ft adót minden hónapban 12.-ig el kell utalnod a NAV-nak (közleményben: adószám + KATA és én még a nevemet is hozzá írom, de nem kötelező ), a többi a Tiéd marad és azt csinálsz vele, amit akarsz - évi 6 millió ft bevételig.
2016. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Lehet házi pénztárban is, de mindenről vezetned kell a költségelszámolást is a bevételek mellett.


Bankszámla vezetésre egyébként sem vagy köteles, mivel nem vagy áfakörös alanyi adómentesként. Felesleges többletköltséged lenne csak vele.

2016. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Norbi, most az egyszer tévedtél - ritka pillanat! :-) (a kis katas)


Ugyanis KATA-nál nincs költségelszámolás, semmit nem kell vezetni, mindössze a bevétellel kell elszámolni, de azt is elég úgy "vezetni", hogy a számlatömbben (vagy nyugtatömbben) lévő nyugtákat meg kell őrizni + év végén bevallani. Ennyi :-)

2016. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A havi KATA-s adózással, az IPA-val, kamarai hozzáárulással tisztában vagyok.

Tehát lesz a biz. kockás füzet, amibe beírom a napi bevételt. Kiadás nem kell. Ezt megőrzöm.

A bevételt nem fizetem be a bankomba, mert ezt nem kell és arra használom fel, amire csak akarom a kötelezőeken kívül.

2016. febr. 21. 11:15
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Igaz, ott a pont :-))
2016. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tisztelem azokat az embereket, akik képesek voltak kulturáltan elmondani másoknak, ha valamit nem jól látnak és tisztelem azokat is, akik képesek felismerni, ha tévedtek. Én köszönöm, és a válaszokat is.
2016. febr. 21. 11:41
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Köszönjük az elismerő szavakat :-)

Én meg tisztelem Norbit- aki számtalan teendője közül szakít időt, hogy segítsen másoknak is :-) (a kis KATA-s)

2016. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Szia!Sziasztok! Irnatok nekem par sort errol a vállalkozási formarol? Mikre kell figyelnem? Hogy mukodik? Mi egy üzlet nyitását tervezzük. Nekem van foallasom (8oras),de most gyeden vagyok.Nalam működhet a dolog? Alkalmazhatok magam mellett egy nyugdijas munkavallalot? Milyen kotelezo jarulakok,adok merulhetnek fel? En hogyan jutok a penzemhez? Bocsi eddig alkalmazott voltam es kicsit el vagyok veszve a sorok kozott😊 Viszont most ugy nez ki,bele kell vagnunk mert nem vesznek vissza a munkahelyemre.Segitenetek? Koszonom•
2016. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8# Annyiféle kérdés merül fel a vállalkozás alapításával kapcsolatosan, hogy mindenképpen érdemes könyvelőt felkeresni.

Előtte készíts el egy üzleti tervet (sémát megtalálod a neten) és azzal menj könyvelőhöz.

Én is elmentem, mert rájöttem, mindig eszembe jut valami és szeretnék mindenre választ kapni és olyanokat is mondott a könyvelő, amit meg sem kérdeztem, de fontosak. Egyértelműen megérte hozzáfordulni.

2016. máj. 24. 13:47
 10/20 A kérdező kommentje:

Még valami eszembe jutott. Azt mondtad, nem vesznek vissza a munkahelyedre, tehát főfoglalkozású vállalkozó lennél.

Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor elmehetsz a munkanélküli központba és egy hónapos álláskeresői státusz után beadhatsz vállalkozói pályázatot. Várostól függően kb. 2 millió ft vissza nem térítendő összeget kaphatsz + havonta br. 111 000 Ft-ot, 6 hónapon keresztül + 50 000Ft-ig állják a könyvelői, pályázati költségedet.

Már most nézd meg a neten, hogy milyen pályázati lehetőségeid vannak. Sok sikert.

2016. máj. 24. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!