Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan működik az, hogy egy...

Hogyan működik az, hogy egy egyéni vállalkozástól átveszem az üzletet (kiskereskedelem), mint egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

üzemeltető váltás bejelentés, ha nem saját tulajdonú lesz az ingatlan maga.


Új HACCP, Nébih, ÁNTSZ Tűzoltósági engedélyeztetés, bejelentés, érintés -és tűzvédelmi felülvizsgálat, rágcsálóírtás, stb.


+ adásvételivel berendezések, gépek, esetleg árukészlet átvétele.

2016. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem élelmiszer üzletről van szó akkor is kell ÁNTSZ? A helyiség bérbeadója az önkormányzat. Lehet butaság amit kérdezek, életjáradék egyösszegű kifizetésével nem lehet átvenni a vállalkozást ( bérleti jog+árukészlet+pénztárgép+bútorzat) Úgy tudom azután nem kell semmilyen járulékot fizetni.
2016. márc. 25. 12:18
 3/8 anonim ***** válasza:

ÁNTSZ mindenhez kell, ahol ha mást nem csak épp a takarítószereket is használják takarításhoz. Biztonsági adatlap bejelentés és azok kinyomtatva meg kell legyenek az üzletben.



Életjáradékot nem tudom...

2016. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egyik telephelyem szintén önkormányzati tulajdon, de a bérbeadó nem az önkormányzat, hanem a városgondozás. Ha ott is ilyesmi a felállás, akkor még kelleni fog a tulajdonostól (önkormányzat) egy határozat, vagy okirat ami igazolja, hogy azt a bérbeadó (esetembe városgondozás Zrt) ki is adhatja a vállalkozásnak.
2016. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2016. márc. 25. 15:38
 6/8 lapar válasza:

Szerintem nincs ilyen, hogy átveszi a boltot.

Az egyik megszünik, a másik pedig egy új vállalkozás.

Amire Te gondolsz, az társas vállalkozásnál van, ahol megveszel egy céget (a bolttal együtt) Ott ugye nem változik az üzemeltető ( a vállalkozás), csak annak a tulajdonosa. Így az egész jogfolytonos lesz.

Az meg, hogy mit milyen formában veszel, az egyéni döntés kérdése (vételár, életjáradék, ajándék, hitel, becsszó stb. :-)

2016. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lapar válasza:

Az elsőnek:

Szerintem itt azért nem üzemeltető váltás van,mert a hatóságok nem úgy tartják nyilván a boltot hogy pl. "Alkatrész kisbolt", hanem Kanifaszi Guszti ev. boltja.

2016. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most vettem át üzletet egy előző bérlőtől. A bolt nevünk más, de üzemeltető váltásként folytatják le az engedélyezési eljárást. Mindketten e.v.-ként végezzük a tevékenységet.
2016. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!