Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magán nyelvtanárokhoz és/vagy...

Magán nyelvtanárokhoz és/vagy tolmácsokhoz, fordítókhoz kérdés?

Figyelt kérdés

Angol-német tanárként fogok végezni jövőre. Nagyon szeretem, imádom a nyelveket és tanítani is szeretek. viszont iskolában nem szeretnék tanítani, és nem csak a fizetés miatt, hanem amiatt, mert hiába szeretem a hivatásom, akit én ismerek mind kiégett tanár, a sok adminisztráció, és a magas létszám miatt, stb.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy aki csak abból él, hogy otthon órákat ad, az jól megél belőle? Nem hűű de nagy pénzeket akarok, csak tisztes megélhetést. És vállalkozói formában érdemes ezt? Esetleg kiegészíthetném még fordítással, tolmácsolással, bár nem tudom, erre mekkora igény van.

Egy vidéki kisvárosban élek.

Előre is köszönöm a válaszokat!

24/L



2016. ápr. 11. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Hát, erre így nehéz válaszolni: nem mindegy, hogy Hajdúböszörményben vagy Sárváron élsz, nem tudjuk, van-e nyelviskola a városotokban, attól is függ, milyen áron kínálod a szolgáltatást - szóval azért ez egy összetett dolog.

Bp-i vagyok és annyit tudok, hogy a szomszéd csaj itthon tanított, fordított, de állandóan agyonhajszolt volt. nem láttam, hogy luxuskocsival járt volna - sőt, semmilyen nem volt neki... :-)

2016. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Még annyit, hogy mostanra már annyit fejlődött a technika, hogy lehet skype-on is órát tartani, de én lehet, maradi vagyok - jobb szeretem a személyes kapcsolatot :-)

Viszont pont az internet miatt már nagyon jó angol tanuló oldalak is vannak...

2016. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Háttt... hátt.... Ha saját vállalkozásban akarsz, saját bejelentett nyelviskolát, akkor igen csak kösd fel a getyát. Egyrészt nagy a konkurrencia, ennek fényében a fizetős magántanulóknak magasak az elvárásaik. Másrészt, ha jól értelmezem, a tanításban nincs se gyakorlatod, se referenciáid, se egy sögötted álló személyes sikertöténet. Miért pont téged válasszanak?


Én azt mondanám neked, egy kis ideig még vegyél vissza a nagy ambícióidból, és tapasztald meg magadat. Az se baj, ha a közoktatásban, és az se baj ha csak 4-5 évig, nem várod meg amíg te is kiégsz, de ugyan lássál már igazi élethelyzetet, szemből szembe a diákokkal, és próbálj meg velük eljutni valameddig. Ha sikerül elhelyezkedni egy szakközépben például, akkor legalább egy osztályt vigyél végig az érettségiig. Szerezz gyakorlatot, tapasztalatot, lásd milyen igazi tanítványokkal megszerettetni a nyelvet, milyen problémáik vannak, hogyan oldod meg.... Egy suliban ennek kevesebb a rizikója is, mert hát mégis van melletted egy munkaközösség, meg egy igazgató, ha valakivel egyedül nem boldogulsz, másrészt meg senki nem fog kárhoztatni, ha a tömegben levő iksz számú "reménytelen esettel" többek között te sem boldogulsz :D Tanulmánynak viszont a későbbiekre ez is jó lehet.


Addig is gyűjts ismeretségeket, lehetőleg elégedett diákok és szülők referenciáit, képezd megad tovább, járj az iskola által delegált tanárképzésekre, stb


És igen, időben ugorj ki. Amikor már megmérettettél, vannak saját tanítói jegyzeteid, rongyosra használtál pár könyvet, de még nem adtad fel, még van benned igazi lelkesedés, hogy egy érdekeseb kihívás újult lendületet adjon. Esetleg menj el mások már létező nyelviskoláiba órákat adni felnőtteknek.


A kérdésedre majd ez után térjünk vissza

2016. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Zolly, nem akarok saját nyelviskolát. :)

Nekem bőven elég lenne, ha lenne annyi diákom, amiből megélek.

Már most is korrepetálok, és jönnek így is, tapasztalatom szerint nem baj, ha nem tanítottam még suliban, sőt, volt egy anyuka aki azt mondta, az ő sulijukban egyik nyelvtanár se vállal magánórát.

Én iskolába semmiképpen se szeretnék tanítani, maximum nyelviskolában, az más, de általános vagy középiskolában semmiképpen. Pláne nem osztályt, még a gondolatától is kiráz a hideg.

Bár az is lehet, dolgozok majd valahol máshol, és ez megmarad keresetkiegészítésnek legalábbis amíg be nem indul a dolog.

2016. ápr. 12. 12:55
 5/7 xswerdy ***** válasza:
74%
Ha már most is vannak tanítványaid, akkor látod, hogy nagyjából mennyit lehet a Ti városotokban elkérni egy óráért. A legkedvezőbb, ha KATA-s egyéni vállalkozó vagy, akkor havi 50.000 Ft az össz közterhed. De ahhoz, hogy ezt kitermeld, azért kell pár tanítvány. Úgyhogy szerintem is érdemes más munkákat is keresni (fordítás, tolmácsolás).
2016. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet egyéni adószámot is kérni, és akkor csak a tényleges bevétel arányában adózol, magyarán ha még nincs annyi bevételed hogy kitermeld az 50.000 forintot, és még magadnak is jusson annyi hogy így is megéri, akkor is legalább nem vagy mínuszban.
2016. ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

<< Nekem bőven elég lenne, ha lenne annyi diákom, amiből megélek. >>


Próbáltam azt vázolni, hogy milyen lehetőségeid vannak, ha a szakmában ismertebbé akarsz válni. Értem én, hogy a közoktatás nem cél, manapság azt senki nem tekinti egy kilátásnak. Csupán szakmai gyakorlat, tapasztalatszerzés, esetleg. De minimum egy már működő nyelviskolában próbáld ki magad pár évig mint óraadó nyelvtanár :)

2016. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!