Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan alkalmazhatnák alkalmi...

Hogyan alkalmazhatnák alkalmi munkavállalókat egy másik cégnél?

Figyelt kérdés
Pontosabban felvennék kőműveseket akiket kiküldenék mások építkezésire akik nekem fizetnek, én pedig az én munkásaimnak, pontosan akkor ezt hogyan is kell intézni hivatalosan?
2016. máj. 13. 18:41
 1/1 horex ***** válasza:

Munkaerő kölcsönzés címszó alatt a Googléban tájékozódj.


A céged tevékenységi körébe felveszed ha nem lenne meg, TEÁOR 7830.


Magyarul, felveszed az embereket és te fizeted a járulékokat utánuk és a bérüket, mintha közvetlenül neked dolgoznának

Ha egy cégnek szüksége van akárhány munkásra, kötsz a céggel egy, a Munka Törvénykönyve 1992.XXII.trv. szerinti szerződést , ahol minden le van irva, hány fő, milyen brutto bérért vesznek kölcsön tőled

A brutto bér az amit neked fizet a kölcsönvevő cég, tehát annak fedezni kell a munkások bérét közterheit és a te hasznodat is

2016. máj. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!