Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdjek neki a vállalko...

Hogyan kezdjek neki a vállalkozásomnak? Hogyan kell céget alapítani és adózni utána? Ha cégre veszek teher autót az áfát egyből visszaigényelhetem?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem, élelmiszert kellene szállítanom, már minden le van vezetve, biztosan megérné a vállalkozás, csak nem tudom hogyan kezdjek neki!

Papíron levezetve a profit 50%-át leadózva és váratlan költségeket is beleszámolva napi 10-15 ezer ft lenne a keresetem, ami nekem már elég ahhoz, hogy belekezdjek!


22 éves vagyok, semmi nincs a nevemen, sosem csináltam még hasonlót sem és a rokonságomban senki nem tud nekem segíteni.


Ilyen dolgok érdekelnének pl, hogy: milyen engedély kell a termékem raktározására(megveszem, eladom, semmi mást nem teszek vele, nem kell hűteni, eláll a melegben is hónapokig), mennyit kell és mi után kell adóznom, hogyan kell szállítólevelet írni, mennyibe kerül egy kft indítása és mi kell hozzá, mennyi időn belül kezdhetek el dolgozni(mennyi idő a cégalapítás és a papírmunka), vehetek-e cégnévre egyből teherautót amivel szállítok, és visszaigényelhetem az áfát? Mi után lehet még visszaigényleni? Pontosan mit is takar ez a szó, hogy ^visszaigényelni^? Mikor kapom azt meg, kitől és mire költhetem?

A kft indításánál az interneten 500.000ft-os indulót taáltam? Ennyit kell befizetnem az államnak, az alapításra? Vagy ennyinek kell lennie a céges számlán nyitáskor?

Szinte semmit nem tudok és nem találom meg neten sem. Kihez kellene fordulno , vagy ki tudna ebben nekem segíteni?

Jelenleg 2,5 millió ft-om van, amit 2 év alatt napi 12-14 óra munkával szedtem össze és ez mindenem!

Az autó 1,5 körül lenne, az első szállítmányba 500-at kell fektetni, és ha a kft-re is be kell fizessem azt az 500-at amit írnak neten, nagyon neccesen lehetne beindítani a céget...


Hogyan kezdjek neki ennek az egésznek?? Mik legyenek az első lépések?


Nagyon hálás vagyok előre is minden válaszért!!


Köszönöm szépen!


2016. máj. 22. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
első lépésként felkeresel egy könyvelőt
2016. máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Keress meg egy könyvelőt, elég nagyban tervezed a vállalkozást, és elég sok időt fog elvenni, tehát a napi könyvelés + jogszabály-figyelés + bevallások készítése és egyéb hasonló dolgokra már úgysem maradna időd, vagy a napi tiszta haszon 2x-esét fizetnéd büntetés-mulasztási bírság-késedelmi pótlék, hasonlók címén...


Majd ő elmondja neked, hogy elegendőnek lát-e egyéni vállalkozóit indítani, vagy valóban jobb, ha céget csinálsz, hogy jobb-e ha már induláskor belépsz az áfa-körbe, vagy nem szükséges... és majd szépen mondja neked a többit is lépésről-lépésre...

2016. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mindegy, hogy milyen könyvelőt? Mindegyik ért ehhez? És átlagosan mennyit kérnek egy ilyen beszélgetésért vagy tanácsadásért?

Ő fog tudni válaszolni szinte az összes fenti kérdésemre?

2016. máj. 22. 08:26
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

olcsón megveszed, drágán eladod?

nagyon eredeti :D

te vezeted a teherautót is? :D eddig nem jutottál még el agyilag gondolom

2016. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen én vezetem majd, egyedül szeretném csinálni amíg ki nem növöm (remélhetőleg).

És olcsón veszem meg, de olcsóbban is adom tovább, mint a konkurensek, de tapasztaltam az évek alatt, hogy egy autó napi 300 ezer ft profitot csinál, ha egész nap megy (10-12 óra alatt).

Már csak az adózás marad hátra ebből az összegből, a többit mind levontam(vételi árat is, sérült termék árat is, autó kopására a profit 5%-át naponta, üzemanyag, stb..)

Én beérném ennek a felével is, az is havi 4-5 millió ft lenne, ha ennyi megrendelőm lenne.

2016. máj. 22. 08:41
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Ne egy-egy beszélgetésre keress könyvelőt, hanem arra, aki majd mindazt a munkát megcsinálja, amikhez te nem értesz!!!


Mert ahogy a feltett kérdéseidet olvasom, akármelyiket is választod, egészen biztos, hogy sokkal-sokkal többet tud a dolgokról... de hát nem csoda, ő azt tanulta, megtanulta, azért "kapott" jogosítványt ahhoz, hogy csinálhassa...

2016. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Én csak egy tanácsot adok, ne idegen emberektől kérdezgess pl. itt. Nem azért mert lenyúlják az üzleted (bár minden megtörténhet), hanem mert nem hiteles forrásokból tájékozódsz. Javaslom, keress a környezetedben egy olyan vállalkozót akiben megbízol, esetleg valamelyik családtagod tud megbízható embert ajánlani. Ez nagyon fontos, nehogy 20 éves okoskodók meg netes megmondóemberek rontsák el az egészet azzal, hogy félre informálnak.


Amúgy jól hangzik amit csinálsz, főleg, hogy te dolgoztál meg a tőkéért amiből csinálod, és nem elherdáltad mint az átlag huszonéves :D De ezért is vigyázz rá, csak óvatosan, és keresd a megbízható embereket SZEMÉLYESEN és nem az interneten idegeneket. Kívánom, hogy sikerüljön minden!

2016. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

nagyon kiscserkész vagy

1.5millióért normális ember személykocsit se vesz ...

A fuvarozó cégek nem szokták megvenni az árut, szóval te totál bolond vagy

2016. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
kft-hez 3 milla kell és nem 500e.
2016. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"nagyon kiscserkész vagy

1.5millióért normális ember személykocsit se vesz ..."---Neki pont, hogy személykocsi kell :)


"A fuvarozó cégek nem szokták megvenni az árut, szóval te totál bolond vagy"---a fű szállításán nincs, akkora biznisz, mintha ő venné és terjesztené. Esetében a vásárlás a célravezető...


Kérdező azt addig értem, hogy 1000-ért veszed, majd 1600-ért adod, szemben a konkurensek 2000-es árával, DE:

1. ki vesz meg tőled napi 500-at?

2. miből gondolod, hogy másnap nem belez ki a konkurencia?

3. miből gondolod, hogy a rendőrséget a te havi 15 000 adagos tételed nem érdekelné? Vagy már le van velük hajazva a dolog???


Mellesleg mókás, hogy 3adszor írod le nekem az ötletedet, igaz már 1er cseréltem nevet az oldalon :)

Amit viszont még mindig nem értek, hogyan akarsz adózni ez után (és miért???), de ezt már a többi kérdésednél is kérdeztem tőled párszor :)

2016. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!