Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elgondolkodtam állattartáson...

Elgondolkodtam állattartáson mint vállalkozáson szabad tartással, ahoz ugye föld kell na már most komoly, hogy mindenféle mezőgazdász végzettség nélkül privát emberként csak (lényegében) 1 pici földet tudok venni?

Figyelt kérdés
Valami 1 hektár körül nem értettem teljesen mert hát normálisan egyszerű nyelven nem lehet leírni semmit csak a hivatalos maszlag ilyen olyan személyről meg tagállampolgárról stb....

2016. máj. 28. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy hektárral akarsz állattartással foglalkozni? Esetleg nyulakkal.
2016. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"nem értettem"


ha már az elején nem értesz semmi és semmi tudásod/ismereted sincs a témában akkor hogyan akarsz belevágni?

Másrészt 1 hektár édes kevés.

2016. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem elég, ha eldöntöd, ehhez engedélyek is kellenek.

Nem muszáj saját föld, nagyon sokan csak bérlik a legelőt, vagyis az állami tulajdonra kapnak legeltetési engedélyt.

Távolabbi rokonainknak el kellett adniuk majd' 50 tehenet, mert nem nyertek a pályázaton, nem kaptak legelőt.

Világ életükben ebből éltek, tehénből, tejből, trágyából volt a pénzük. És nem is ment nekik rosszul.

4 tagú család, és alkalmazottjuk is volt, most nincs emberük, és egyik sem csinál semmit, nem is értenek semmi máshoz.


Tudás nélkül megint csak nem tudom, mit akarsz.

Vagy vennél fel szakembert?

Élelmezés, ellés, állat-egészségügy, stb.

Ha abból indulok ki, hogy egy kisbolt nyitásához is kell legalább egy kereskedelmi végzettségű ember, akkor őszintén remélem, hogy egy annál komolyabb dologhoz is megkövetelik a szakirányú végzettséget.


Nem rosszindulatból, sőt.

Nem azt akarom, hogy neked ne jöjjön össze, de azért ez komoly dolog, élőlényekkel foglalkoznál, és illene úgy, hogy ne minősüljön állatkínzásnak.

Ha a betegségeket sem ismered fel, akkor mit kezdenél egy járvány esetén az állatokkal?

2016. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz nem is kell többet hozzáfűzni a kérdés megválaszolásához ! Ne kezd el !
2016. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Juhokat, kecskét nyugodtan lehet legeltetni ekkora helyen. Fel kell parcellázni hogy legyen legelő, kaszáló és karám helyiség ahová betereled az időjárás elől. Tulajdonképpen ezzel 70-80%-ban meg is van oldva a takarmányozás, csupán az abrakot kell előteremteni.

Vannak Eu-s pályázatok amivel már önerő nélkül bele lehet vágni és 5 évre biztosított minden. Egy ismerősöm még hitvány földet is kapott hozzá ingyen ami legeltetni azért jó.

2019. máj. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!