Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik gyümölcsöt éri meg a...

Melyik gyümölcsöt éri meg a legobban termeszteni? 17/F

Figyelt kérdés

Arra gondoltam nem lehet rossz dolog gyümölcs fákkal üzletelgetni nagyban, igazál nincs velük sok gond, annyi, hogy le kell párszor permetezni, meg leszedni évente egyszer a termést, nem?

És melyik gyümölcsbe éri meg a legjobban befektetni, aminek magas az ára, és arányosan nem vészes a meló vele?


2016. júl. 3. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igem csak ennyi, egy pitiáner meló, szinte semmi az egész és simán megvan a havi 200 belőle.
2016. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha 17 eves lennek, en diofat ultetnek, sokat. Nagy ra a kereslet, nincs vele gond,nem kell azonnal ertekesiteni, mert tulerik. Viszont eleg hosszu ido mig termore fordul. Nezz utanna.
2016. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Ha 17 eves lennek, en diofat ultetnek, sokat. Nagy ra a kereslet,"


Hát ne haragudj, de én ezzel vitatkoznék... Télen- tavasszal és most is tele van a Jófogás dióval, még itt a gyakorin is panaszkodtak, hogy hogyan tudná eladni.

2016. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A diófával még annyi a gond, sok idő amíg rendes mennyiségű dió terem rata(kb. 8 év), csonthéjas, szóval még azzal is van meló +-ba, és nem a legegyszerűbb dolog szerintem a diókat leszedni a fáról, mivel azért elég magasak tudnak lenni a diófák, meg jobb lenne valami nyáron termő gyümölcs.
2016. júl. 3. 21:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha nagy mennyiségben termesztenék körtét és pálinkát csinálnék belőle, és azt eladnám ipari mennyiségben, az sem lenne rossz, nem?
2016. júl. 3. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóra gondoltam. A 80-as években a szülőfalum TSZ-ének volt almafa ültetvénye. Starking alma volt, és nem túlzás de olyan finom almát azóta sem láttam sehol a világon, hiába hozzák ma akár Új-Zélandról. A jó almát eladták minden évben, a fa alatt maradt hibásakból meg valaki pálinkát főzött illetve takarmányozási célra használták fel. Nem a fizikai munka szükséglete volt a jelentős, hanem a hozzáértés. 48 előtt magángazdáé volt, majd a TSZ-ben is az egykori sajátját művelte. Aztán elhunyt ez a jó gazda és vele kipusztult a gyümölcsös is, mert hiába volt a TSZ-ben 2 agromónus meg rengeteg fizikai munkára kész dolgozó, egyik sem értett többé hozzá.

A pluszként a pálinka főzés jó ötlet, mert hibás gyümölcs (pl. körte, szilva) keletkezik bőven.

2016. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"azt eladnám ipari mennyiségben"


Azért még mielőtt belefognál, nézz utána a törvényeknek - ugyanis jövedéki adó köteles termék, hatósági engedély, stb.


Tudod a cigi, az alkohol és a szerencsejáték hatalmas pénzeket hoz - nem gondolod, hogy az állam kiengedi a kezéből ezeket a bevételeket?


[link]


[link]

2016. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Az a párszor lepermetezni, meg egyszer leszedni nem így működik. Alapból a szedés nem egyszer, hanem érési szezonban folyamatosan megy, mert gondolom a teljesen éretlent (még ha van is bizonyos fokú utóérése adott gyümölcsnek) csak nem szeded le. Meg ugye a metszés, a (területtől függően) vad- és fagyvédelem sem egyszerű dolog, meg a területkarbantartás, etc. Nem megy ez olyan könnyen, mint gondolod.

Aztán ott van a fajta kérdése. Írtad, hogy a körtében gondolkozol, de milyen fajtában, mert a különböző fajták nem egyszerre érnek be. Minden fajnak más az élettartama is, ugyanis a fák idővel elöregednek, és termőképtelenné válnak.

Én azért alaposan átgondolnám, hogy belefogjak-e, és ha igen, akkor mindenre van-e időm, és keretem.

2016. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik (3,7 vagyok), hogy a kérdezőnek leginkább gőze sincs a mezőgazdaságról, a termelésről, csak nem akartam már ebbe mélyebben belemenni.


Ugyanis előfordulhat, hogy metszettél, permeteztél, (illetve nagyobb mennyiségű fa esetén már munkásokat kell alkalmazni, ami nem kevés pénzbe kerül) stb. majd jön a jégeső, elveri a gyümölcsöt és abban az évben semmilyen bevételed nem lesz (jó tudom, viharkár, EU-s támogatás, stb.)


Ja, és majd elfelejtettem mondani, mert gondolom ezt sem tudja a kérdező:


" Azok a belföldi természetes személyek, valamint tagállami állampolgárok, akik nem minősülnek földművesnek, csakis akkor juthatnak hozzá termőföldhöz, ha a terület nagysága, valamint a már tulajdonban lévő föld nagysága együttesen nem haladja meg az egy hektáros nagyságot" - és így tovább, de már nem is ragozom...

2016. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Papámnak vannak földjei, ő otthon is van ebben a földművelés témában, a házunk közelében van az egyik föld, nem haladja meg az egy hektárt a mérete.
2016. júl. 4. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!