Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruház, forgalmazó vagy...

Webáruház, forgalmazó vagy importőr? Avagy hogyan tudnék behozni egy terméket külföldről, majd utána eladni magamtól? (hivatalos úton)

Figyelt kérdés
Mert lenne egy termék, amit EU-n kívülről szeretnék behozni, de nem tudom, hogy sima vállalkozóként én megtehetem-e ezt valami úton-módon, vagy csak úgy, hogy ha van egy forgalmazó, vagy importőr, aki előbb behozza és csak rajta keresztül lehetne vennem, majd utána eladni. Vagy nekem kéne forgalmazóvá/importőrré válnom és csak úgy tehetném meg, de gondolom ez járhatatlan út egy mezei átlagembernek. Pedig elméletben olyan egyszerűnek tűnik az egész: megrendelem, vám+áfá-t kifizetem, majd eladom :)

2016. júl. 27. 18:21
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja és, amit még kifelejtettem, hogy vitamin/táplálékkiegészítő révén még magyar nyelvű leírás is szükséges lenne a dobozra, ez úgy tudom, hogy fontos, de gondolom ezt sem lehet magamtól lefordítani, majd csak simán ráragasztani, hanem ennek is van valami hivatalos módja. Ezért is gondoltam, hogy egy forgalmazót lehet nem engednék, hogy kihagyjak hivatalosan.
2016. júl. 27. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!