Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az alábbi három közül Te...

Az alábbi három közül Te melyikkel foglalkoznál? Melyik a legjövedelmezőbb hosszú távon közülök?

Figyelt kérdés

1. Fürj


2. Strucc


3. Emu


Ezek tojása, húsa, illetve az utolsó kettő bőre.


Fürjek igényelnék a legkevesebb induló beketetést.

Struccoknak jókora méretű karám építése és vételáruk nagyon magas.

Ennek ellenére van-e rájuk biztos, stabil kereslet? Illetve magas kezdőtőke bevonásával arányosan magasabb áron lehet tojásaikat, húsukat, bőrüket eladni?



2016. júl. 28. 09:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg van jobb ötleted, ami rendszeres, stabil nyereséget generál (és amelyhez nem kell tízmilliós kezdőtőkét bevonni)?
2016. júl. 28. 09:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg van jobb ötleted, ami rendszeres, stabil nyereséget generál (és amelyhez nem kell tízmilliós kezdőtőkét bevonni)?


Van, és meg is fogom csinálni :-) Pont ezért nem mondom el :-) (nem kötözködök, hanem komolyan írtam, mivel magam is vállalkozó vagyok)

2016. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha van (kívánom sikerüljön Neked, tényleg!), de nem mondod el, akkor egyáltalán nem kell semmit sem ide írni!


Bocs, de ez ilyen nagyon női mentalitás, barátaim, mikor kérdeztek néhány dolgot hölgyeményektől, előfordult, hogy közülük egyik-másik ilyesmit válaszolt: "van egy sötét titkom a múltból, de azt soha nem fogom elmondani".


???


Ha annyira rossz neki az a valami, akkor minek mondja el azt, hogy nem fogja soha elmondani? Ennek semmi értelme. Ilyet férfiaktól soha nem hallottam. Ha annyira titkolni akarja (tegyük fel, van rá oka), akkor ne akarja már szegény szerencsétlen ipsét csigázni/idegelni, hanem valóban tartsa meg magának, valóban ne mondjon egy árva szót sem!

2016. júl. 28. 09:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát Magyarországon (meg úgy általában a fejlett országokban már) nem sokan esznek/vesznek strucc és emu húst (főleg, ha ilyen magas a madár értéke), tojásukat sem igazán, a bőrét meg egyáltalán nem. A struccoknak inkább a tollaival szoktak kereskedni, veszteség nélkül "előállítható", és egész jó pénzekért el lehet adni, pláne, ha van egy kis divatérzéked. Ez igaz az emu tollaira is. De emiatt viszont nem éri meg ilyen madarat tartani, pláne szaporítani.

Ha van is bárki, aki itt strucc-termékeket vásárol rendszeresen, vagy külföldre innen rendel, annak már biztos, hogy megvan a beszállítója, mert ha nem is sokan, de páran foglalkoznak már jópár éve ezzel Magyarországon. De akiket én ismerek, azoknak van más bevételi forrásuk is.

A fürj meg a tojása az simán eladható, azt megveszik éttermek, áruházak, magánszemélyek is.

2016. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező azt próbáltam érzékeltetni, hogy akinek van jobb ötlete, az nem fogja elárulni Neked, hanem megcsinálja.

Nem azért írtam, hogy bosszantsalak - gondoltam, lejön ennyiből is a lényeg.

Igen, bár sokan vannak, akiknek ötletük van, pénzük nincs, ezért nem tudják megvalósítani, de végülis Te is ilyen kérdést tettél fel: hogy ne kelljen hozzá több 10 millió


És igen, az előző jól leírta a lényeget - de van még egy fontos dolog: ha vállalkozásban gondolkodsz, nem árt, ha értesz is hozzá vagy olyan tuti megbízható embert találsz, aki ért hozzá.

Az állattartásnál mindig bele kell kalkulálni pl. egy járványos betegséget, állatorvost, stb.


Íme, hogy lásd, komolyan is tudok én hozzáállni :-)

[link]


Ennek elolvasása szerintem rávilágít, hogy azért a fürjtenyésztés sem 2 fillérből oldható meg, hiszen egy 25 éve a piacon működő céggel felvenni a versenyt nem egyszerű.

2016. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!