Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy oldjam meg hogy ne...

Hogy oldjam meg hogy ne kelljen vállalkozói igazolványt kiváltsak?

Figyelt kérdés

Évi 100000ft jövedelmet szeretnék termelni a gépiparommal.

Igen komoly nagyipari gépiparom van de talán nem engedélykötelesek. Nem az enyémek én csak úgy bérlem őket. Nem akarok törvényt sérteni de rosszul járni sem.

Tevékenységi köröm hobbiművész.

Van valamilyen korlátozás az esetleges munkadarabok értékesítésére? Nincs meghatározott termékem a fakanáltól a csavarig mindent gyártok amire van kereslet. De hobbi szinten egy robotot akarok majd összeállítani. Van valami ötlet az alábbi kistermelői tevékenység non-formális vagy formális megvalósítására?



2016. júl. 28. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell.
2016. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben a gyártott termékeket eladod, úgy mindenképpen kell egyéni vállakozói kiváltása (igazolvány nem kell, csak engedély, adózás, stb)
2016. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy nagyobb a költsége mint az éves kiadásom. és van bejelentett munkahelyem.
2016. júl. 28. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van főállásod (nem 4 órás), akkor tételes adózással megoldható, hogy csak a bevétel után adózzál. Ennél a gépek bérleti díját is el lehet számolni költségként és csak a fennmaradó nyereség után kell adózni.
2016. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. Mi a neve?
2016. júl. 29. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a neve, amit írtam: tételes adózás.

De ha nincs főállásod, akkor nagyon sokat kell adózni, még így is... + könyvelő mindenképp kell - havi 10-12 ezer ft.

2016. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

NEm éri meg. Inkább asztalhoz ülök és rajzolok. Aztán megépítem. Hogy mit az titok, de képes vagyok rá.

Halottam ilyent hogy 6 számjegyű adószámmal rendelkező vállalkozói igazolvány. Évi 600000ft-ig adómentes és könyvelői nélküli. NEm tudom igaz e de hamarosan úgy is megyek a NAV felé majd megkérdem.

2016. júl. 29. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon-nagyon kevered a dolgokat: évi 600 ezer ft-ig a saját, egyszer már megvásárolt, használt, megunt, feleslegessé vált dolgaidat adhatod el: pl. költözés előtt bútort, konyhai cuccokat, kinőtt ruhát, stb.

De amit Te állítasz elő, azaz gyártasz, az az első pillanattól fogva adóköteles.


Az adószámos magánszemély valóban létezik, de azt nem minden tevékenységi körre adják meg: rendszeres tevékenységre, gyártásra biztosan nem.

2016. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!