Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ajándékbolt nyitáshoz mi kell?

Ajándékbolt nyitáshoz mi kell?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kérdést, hogy ha nincs üzletvezetői végzettségem és úgy nyítok ajándékboltot, hogy olyan alkalmazottat veszek fel akinek ez a végzettsége meg van, ez így kivitelezhető? vagy nem szabályos? illetve milyen engedélyek kellenek egy ilyen bolt nyitásához?

2016. aug. 18. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, kivitelezhető, ha olyan alkalmazottat veszel fel, de!

egy alkalmazott minimálbérrel is havi 150-160 ezer ft-al megdobja a fizetendő kiadásaidat + a saját adód, ami minimálisan 50 ezer ft, tehát havi 200 ezernél tartunk, és akkor még nem beszéltünk az üzlethelyiség díjáról, rezsiről, pénztárgép 100 ezer ft körül, stb..

Önkormányzati, tűzvédelmi, munkavédelmi, mindenfajta előírásoknak meg kell felelni.

Tudom, olyant is leírtam, amit nem kérdeztél - anyagiak - de sajnos sokan nyitnak úgy boltot, hogy nem is tudják, mivel jár, aztán pár hónap múlva becsődölnek...

Ha beírod a keresőbe, hogy bolt nyitása, engedélyek, akkor kihoz egy csomó találatot és olvasgathatsz :-)

2016. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sok pénz
2016. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen igen, ezeket úgy sejtettem, a saját adóm mit akar pontosan? a vállalkozásom adózására gondolsz nem?
2016. aug. 19. 07:00
 4/8 anonim ***** válasza:
A saját munkaviszonyod utáni adóra, ami legkevesebb a minimálbérnek megfelelő adózás, de mondom, ez sok mindentől függ.
2016. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként olyan ajándékboltra gondoltam, (mert nagyon sok kézügyes emberke vesz körül) hogy tőlük vásárolni fel a kis termékeiket....bár igazából ők feketén alkotnak, és nem számlaképesek, szóval a beszerzésről nem tudnék felmutatni semmit, az úgy gondolom már nem is legális?
2016. aug. 19. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Vállalkozóként csak olyan terméket árulhatsz, amiről papírod van, hogy honnan szerezted, mennyibe került.

Van valamilyen megoldása szerintem, de ezek már speciális esetek - ehhez már NAV és könyvelő tudása kell. Arról nem beszélve, hogy nem nagyon hiszem, hogy egy ilyen kézműves boltocskának akkora forgalma és haszna lenne, hogy ki tudna termelni csak haszonban kb. 400 ezer ft-ot...


Az előbb nem írtam, hogy csak a könyvelő havonta 10-12 ezer ft...

A boltot megvennéd, saját tulajdon lenne vagy bérelnéd? (mert akkor még több a kiadás...)

2016. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bérelném, tudom, a könyvelő havi szinten kb egy tizes..nagyjából ezeket felirogattam, és hát a havi kötelező kiadás bizony kb 400e körül lenne, amiből még nincs is haszon, ha heti 6 napot lennék nyitva és napi szinten 30 ezres bevételem lenne, kb akkor lennék még csak tiszán a nullán...csak hát ugye ez a jó kérdés, hogy egy ajándék bolt ki tud e termelni napi szinten ennyit. Gondoltam extrákat, portrékat árulni, készíteni rajzos, kézműves érdekességek, mert pl ezekhez jómagam is értek.
2016. aug. 19. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Énis gondolkodtam ajándékbolton, de még nincs rá keret + nem magyarba tervezem.

Olyan terméleket is kell forgalmazni amiről tudod, hogy veszik is/érdekli az embereket. Úgy gondolkodom, hogy modern dolgokat/fiatalok érdeklődési köreiben pl anime-manga dolgok (csopiba beszéltük is hogy nem nagyon van) ... Rengeteg ötletem hever a vastag füzetben.

Amíg meg natur meló lesz csinálom a negatívokat stb t.


Jó helyet is kell találni, pl egy Kaposváron nem nyitanék. Egyik étteremről beszélt ismim, hogy lehet van 600ezres bevétele de kézhez, mint haszon 120ezer. ><

Hetente be be zár valami. Óvatosan a nyitogatással, sokan belebuknak.

2016. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!