Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha Youtube videokon keresztül...

Ha Youtube videokon keresztül keresek pénzt az után kell adót fizetni?

Figyelt kérdés
Szerintem több mint valószínű hogy kell (bár ez nem szubjektív), de ha igen akkor hogy? Mármint honnan tudják hogy én pénzt keresek videózással?

2016. aug. 31. 00:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudhatják meg, hogy pl. a bank jelentést tehet gyanús pénzmozgásokról a számládon. Ez törvényi kötelezettségük, és teljesen szubjektíven döntenek róla, mi az, amit gyanúsnak ítélnek és jelentenek. Sem összeg, sem gyakoriság nincs meghatározva, ami alatt biztosan nem teszik.

De lehet akár egy irigy ismerősöd is, aki felhívja rád a figyelmet.

Ha az adóhatóság ezek után úgy dönt, kivizsgálja az ügyet, neked kell majd igazolnod a pénz eredetét és akkor már nem csak adót, hanem bírságot és késedelmi kamatot is kiszabhatnak rád, így jobban jársz, ha adózol.


Szerintem a videózás művészeti tevékenységként értelmezhető és adószámos magánszemélyként kell róla adóznod. Erről itt olvashatsz bővebben:


[link]


[link]

2016. aug. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen kell.


"Mármint honnan tudják hogy én pénzt keresek videózással?


"


úgy, hogy a számládra érkezik.

2016. aug. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen a választ :D
2016. aug. 31. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon kevesen keresnek pénzt youtube videókkal. Milyen témában csinálsz videókat?
2016. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:

Ez önálló tevékenységből származó jövedelem, ami természetesen adóköteles. Alapvetően onnan tudják, hogy jövedelmed keletkezett, hogy bevallod.


Vagy a kérdés arra irányul, hogy megtudják-e, ha nem vallod be? Ez nyilván kétesélyes. A pénzmozgás nemigen lesz olyan volumenű, hogy a banknak jelentenie kelljen. De azért sok más módon is lebukhatsz.

2016. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem készítek videókat csak kíváncsi vagyok hogy ha elkezdek akkor ezzel mi a helyzet. Nem szélhámoskodni szeretnék, hanem csak tisztában szeretnék lenni a dolgokkal hogy véletlenül se kerüljek bajba :D
2017. máj. 23. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!