Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szociális szövetkezet alapítás...

Szociális szövetkezet alapítása célszerűbb, mint Bt. Vagy más gazdasági társaság?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a formák közötti különbséggel, és hogy a szociális szövetkezet nonprofit, míg a Bt forprofit, de gazdasági tevékenységet az előbbi is nyújthat, és mint a munkát szervező, vezető kivehetem a munkabéremet.

Azt hallottam, hogy a jövő gazdasági formája a szociális szövetkezet, ezt érdemes alapítani.

Mi az igazság ebből?



2016. szept. 16. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez nagymértékben tevékenység - függő is.

A szociális szövetkezet nonprofitnak, ill. közhasznúnak kell lennie.


"A közhasznú társaság a közhasznú tevékenységet tartósan, tehát rendszeresen végző olyan jogi személy, amely társasági szerződés alapján jön létre. Tevékenységének a társadalom közös szükségleteinek kielégítését kell szolgálnia, mégpedig nyereség-, illetve vagyonszerzési cél nélkül. "


Nos, addig, amíg egyéni vállalkozóként és Bt-ként lehetsz KATA-s adózó és ha befizeted a havi adót (75,50 vagy 25 ezer ft), utána a megszerzett jövedelemmel évi 6 millió ft-ig azt csinálsz, amit akarsz, addig a szociális szövetkezet maximális átláthatóságot kell biztosítani: a fizetéseken kívül minden egyes ft-al el kell tudni számolni, stb.

Ráadásul ezek a szövetkezetek jobban célkeresztben vannak, sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak rájuk (lásd Gyermekrák alapítvány vezetőjének beperelése, mert az alapítvány autójával ment valahová. Azt akarták ráhúzni, hogy magánügyben, de végül nem nyert bizonyítást)


Szóval jócskán van működési különbség benne. pl. nem tudom, ezt tudtad-e?:

"Szociális szövetkezetet legalább 7 természetes személy alapíthat. "


Találtam Neked egy nagyon jó linket is - érdemes alaposabban tanulmányoznod:

[link]

2016. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz és a linket is, ezt én is megtaláltam és el is olvastam.

A szoc szövetkezetekben a pályázati lehetőségek a csábítóak, azt hiszem.

2016. szept. 16. 10:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod itt, akkor megírod priviben, hogy milyen tevékenységre gondoltál? (első vagyok)

Van szociális szövetkezetet működtető ismerősöm - van egy kis rálátásom a dologra - ha nem is sok.

2016. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!