Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozásba szeretnék...

Saját vállalkozásba szeretnék kezdeni de csak OKJ-s végzettségem van! Ötletek?

Figyelt kérdés

Az lenne úgy konkrétan a kérdésem, hogy OKJ-s bizonyítvány elég lenne-e faipari vállalkozás indításához vagy legalább az egyik alkalmazottamnak legyen ezen belül rendes végzettsége? Saját tőkém sajnos nem igazán van hozzá ezért mit ajánlanátok, hogy keressek befektetőt vagy pedig próbálkozzak meg egy pályázattal? Kizárólag a megkezdéshez csak az eszközbeszerzés lenne mert munka lenne rá folyamatosan!

Valakinek lenne tapasztalata vagy ötlete ezzel kapcsolatban?



2016. szept. 24. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Mivel nem írod, hogy konkrétan milyen tevékenységet végeznél, ezért nem lehet megmondani, hogy milyen végzettség kell hozzá. Nem mindegy, hogy fafaragással bútorokat készítenél vagy Tüzép telepet nyitnál, stb.

Hogy mihez milyen végzettség kell, azt okmányirodában (vagy kormányablak) tudják megmondani, ahol egyébként is kell a vállalkozóit kiváltani.

Ha nincs saját tőkéd, akkor problémás a helyzet, ugyanis a legtöbb pályázathoz min. 10 % önerő is kell.

Még mielőtt kiváltanád a vállalkozóit, alaposan tájékozódj egy könyvelőnél is a fizetendő adók miatt, ugyanis ha nincs főállásod, akkor min havi 50 ezer ft adót kell fizetned, csak saját magad után. Oké, hogy van munka, de azt valahol végezni is kell (helyiség), bérleti díj, rezsi, stb., ha nem egyedül csinálod, alkalmazott bére+ utána fizetendő adó (csak ez önmagában havi ~ 140-150 ezer ft). Szóval nézz utána...

2016. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy fakitermelő brigádban gondolkodom, telephely adott bár nem sokat állnának ott a gépek. OKJ-s képzésem pedig motorfűrész-kezelői van meg de egy barátom erdésztechnikus és szívesen csatlakozna mint alkalmazott.
2016. szept. 25. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok,hogy megteszi az okj is valszeg; mert szakirányban való képesítésed van. Énszerintem, számomra ez így logikus, de amúgy nem tudom. Meg a kommentedet még nem olvastam el, de szerintem elegendő, de ez csak megérzés.
2017. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!