Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Horgász cikkek esetében...

Vdorottya94 kérdése:

Horgász cikkek esetében körülbelül mekkora a nagyker árrés?

Figyelt kérdés

2016. okt. 5. 15:09
 1/5 anonim válasza:

Nincs egészen konkrét infóm. De beszélgettem kereskedőkkel.


A botoknál, orsóknál, horgoknál és zsinóroknál a kínai dollár árat szokták ezerrel szorozni és az adja meg a magyar kisker árat forintban. Tehát amit a kínaiak legyártanak és idehoznak 10-20 dollárért, azt 10-20 ezerért lehet megvenni nálunk.


Megtaláltam az alibabán a saját 20 ezer forintos botomat 15 dollárért. Ha veszek ötvenet, ennyiért megkapom akár mint magánszemély is. A kínaiak nagyon tudnak kereskedni.


A kínai árura úniós vámot és magyar áfát számolnak. Szerintem ez kb 40-50%-al dobja meg az árát a cuccnak. Ha nem csalják el.


Hogy aztán a kiskereskedő mennyiért veszi meg, azt nem tudom, de ennyi lehet a játéktér.


Vannak persze cégek, akik egyszerre nagykerek és kiskerek is. Leghíresebbek a haldorado és az energofish.


Az etetőanyagoknál tudomásom szerint saját európai gyártás van. Egy kiló takarmány kukorica kisker ára 80 forint körül van. Ebből lehet következtetni, hogy a 400 forintos etetőanyagon mennyi az árrés.


Persze az árrés nem tiszta haszon.

2016. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A kisker árrésről nagyjából van fogalmam, ez horgászcikkek esetében mintegy 20-45%. Tehát ha vesz egy horgászboltos a nagykerben valamit egy ezresért, annak az ajánlott eladási ára 1200-1450 ft nagyjából. Általában az aprócikkeken nagyobb, a drágább dolgokon (bot, orsó, rod pod, stb)kisebb a százalékos haszon. Az etetőanyagokon, csalikon nagyon kicsi az árrés, az élőn viszonylag nagy a haszon, de azt hűteni, kezelni, szakszerűen tárolni kell, és ugye erősen romlandó.

Ezen belül még a forgalmazóknál bizonyos szintek felett lehet némi extrához jutni, de az már max plusz 5-10%.

2016. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagy segítség!
2016. okt. 7. 08:02
 4/5 anonim válasza:
Saját tapasztalat: Shimano 14000 ultegra 94.000-120.000ft között kapható az országban. Angliából rendelve 68.000 ft otthoni átvétellel...
2016. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy Angliából milyen oldalról rendelted?
2016. okt. 25. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!