Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A fodrászatról és egyéb...

A fodrászatról és egyéb vállakozásról pár kérdés?

Figyelt kérdés

jól kialakitott helyem van felszereléssel,központhoz közel egy kisvárosban,a lakásban,egy jól füthető előtér,szép nagy radiátoros,és lekövezett,hatalas tükörrel.már csak egy gond van.nincs fodrász-képzésem.

-vállakozói igazolvány kiváltásához indenképp szükség van azonnal képzésre,vagy közben is letehető?

-ugy tudom 10 ezer ft a kiváltása,azontul milyen összegeket kell fizetnem?mennyit kell adózni?

-milyen gyakorisággal van ellenőrzés,ha van,hogy egfelelek-e minden követelménynek a felszereléssel együtt?

-milyen egyéb szakterületeket lehet még otthon végezni egyéni vállalkozóként,ami általában keresett is és megéri?


2016. okt. 9. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak részválaszokat tudok adni:

"a lakásban,egy jól füthető előtér,szép nagy radiátoros,és lekövezett,hatalas tükörrel." - ez mind szép és jó, de ettől még nem biztos, hogy meg fogod kapni rá az engedélyt: javaslom, menj be a kisváros polgármesteri hivatalának kereskedelmi osztályára és ott érdeklődd meg, milyen engedélyek szükségesek hozzá?

- az egyéni vállalkozói kiváltása nem kerül pénzbe, az okmányirodában tudod kiváltani. Ha igazolványt is szeretnél, ami nem tudom, mire jó, nem is kötelező, az régen valóban 10 ezer ft volt, most nem tudom...

- az egyéni vállalkozói legkisebbbb adója a KATA-s adózás, mely főállásban havi 50 ezer ft, úgyhogy nagyon-nagyon fontold meg, ki tudod-e gazdálkodni...

2016. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. okt. 9. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!