Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen feltételekkel tudok...

Milyen feltételekkel tudok bababizományit nyitni?

Figyelt kérdés

Végzkettség, üzlethelyiség, stb.

Úgy működik, hogy én beveszem a rucit, megbeszélünk egy árat, amit az illető kapni szeretne érte, én ráteszem a hasznom, ha eladom, őt kifizetem, és én a hasznom után adózom?


2010. ápr. 27. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen vállalkozási formát kell választanod (egyéni váll, Bt, Kft)

Vagy neked, vagy az alkalmazottadnak kell lennie kereskedő-boltvezető végzettségének (ha nincs és most akarod elvégezni, kb. 120 ezer a tanfolyam és kb. 2-3 hónap alatt lezavarják)

Üzlethelység kell, ahol árulod a dolgokat. Ez lehet saját tulajdonod, vagy bérelt.

Bejelentés (és nem engedély) köteles tevékenység.

A helyi önkormányzatnál kell bejelentened, kb 3000 Ft az illetéke, ha kell hozzá bármilyen szakhatósági hozzájárulás (pl. ÁNTSz), azt az önkormányzat indítja el, de neked kell kifizetned (pl az ÁNTSz díja 26600 ft) Igazolnod kell az üzlethelyiség használati jogát (saját utlajdon, vagy bérleti szerződés) Ha bejelentetted, másnap már nyithatsz is.

Az üzletben lévő áruk eredetét igazolnod kell egy esetleges ellenőrzéskor (pl. bizományosi szerződéssel, adásvételivel, ha cégtől veszed: szállítólevéllel, vagy számlával)

Pénztárgépednek kell lennie, nyugtatömbnek, számlatömbnek.

Az adózásod a nyereséged alapján történik (a bevételedből levonod a költségeid: amiket az árukért kifizettél, közüzemi díjak, járulékok, adók, nyomtatvány költségek, egyéb költségek)

2010. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ!
2010. ápr. 28. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!