Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást szeretnék...

Saját vállalkozást szeretnék indítani! Teljesen hivatalos/legális úton A következő kérdésesel fordulnák hozzátok?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm úgymond stikában csinálja az ügyes bajos dolgait(eladások termékek hirdetése/eladása számlaadás adózás nélkül) nekem is nagyon ezt az utat javasolták hogy egyszerűbb stb stb de nem merem bevállalni

Első körben indulásként egy facebookos oldal beindítása van tervben és első pár hétben/hónapban azt elindítani lépcsőnként felépíteni

A következő kérdésem lenne hogy ezt a facebookos oldalt milyen szervezetnél kell bejelenteni? És a bejenetése körübelül mennyibe kerülne ennek a netes facebook oldalnak?


2016. okt. 28. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A Facés oldal "bejelentése" nem kerül semmibe, mivel nem is kell jelenteni sehová. Ahhoz viszont, hogy legálisan kereskedj, ki kell váltani az egyéni vállalkozóit... Kivéve, ha saját, megunt holmijaidat árulod évi 600 ezer ft-ig. DE! Ha rendelsz valahonnan valamit és utána azt eladod, azt csak vállalkozóival lehet, mert az üzletszerű kereskedelemnek minősül.

Sajnos a vállalkozói adó piszok sok - ezért csinálják sokan feketén.

Bár én vállalkozóival csinálom, de nem ez a fő tevékenységem - nem biztos, hogy ki tudnám termelni az adót + a megélhetésemet.

2016. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oo értem :)

konzoljátékokat kínálnák eladásra a későbbiekben

és úgy szeretném igen hogy kereskedni vele tehát megrendelek mondjuk 5-6-10 darabot és azt hirdetem a saját oldalamon illetve későbbiekben az oldalam saját webshopján

ezt sem kell bejelentenem sehol(pl NAV vagy valami hasonlónál) hogy adózzak utána?

Elég egy szimpla vállalkozói igazolvány?

2016. okt. 28. 18:04
 3/8 anonim válasza:

szia!

3 évig megrendeltem a termékeket külföldről, itthon eladtam, és online tartottak nálam próbavásárlást facebookon. le is buktam, jól meg is büntettek, 250 ezer ftra :( azóta 1 év telt el, teljesen legálisan újrakezdtem, és happy minden :D nem nagyon ajánlom a kockáztatást.... okosabbak a navosok,mint aminek mutatják magukat :(

2016. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"ezt sem kell bejelentenem sehol(pl NAV vagy valami hasonlónál) hogy adózzak utána?

Elég egy szimpla vállalkozói igazolvány?"


Mint írtam, ki kell váltani az egyéni vállalkozóit (de igazolvány nem kötelező, csak az engedély) - be kell menni az okmányirodába, természetesen utána a tevékenységet be kell jelenteni a NAV-nál, meg azt hiszem, az önkormányzatnál.

Csak jelzem - mert szerintem már másik kérdésnél is elmondtuk - hogy a vállalkozói kiváltása után - ha nincs főállásod - minden hónapban meg kell fizetned a havi adót, ha van bevételed, ha nincs - ez havi 50 ezer ft.

Ha van főállásod, akkor másképp kell adózni, járj utána egy könyvelőnél mindenképpen!

2016. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek srácok a válaszokat :)

mindenképpen egy könyvelőre szeretném bízni a későbbiekben ezeket a dolgokat

az szerepel a nem túl távoli tervek között hogy felkeresek egy könyvelőt már van is rá jelölt hogy ki lesz

2016. okt. 28. 19:39
 6/8 A kérdező kommentje:

még egy kérdés?

úgy néz ki hogy lesz egy másik személy is aki beszállna tehát ketten csinálnánk ami már társas vállalkozás?

az esetben is gondolom hogy nekem is meg neki is külön külön ki kell váltania a vállalkozói igazolványt ugye?:)

2016. okt. 28. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Hmmm... Ilyen 0 ismerettel, mint Neked van, bocs - semmiképpen nem kezdenék valakivel együtt egy vállalkozást. Ismerősöm a mai napig nyögi, hogy vkivel együtt csinált egy hasonló műszaki vállalkozást. A társ ott palizta át, ahol csak tudta - be is csődöltek, tartozás tömkelege.

Az egyéni vállalkozó a TELJES VAGYONÁVAL felel a vállalkozásért.

Ha együtt akarsz dolgozni vkivel, akkor talán BT, de mondom - könyvelő... Ezek olyan bonyolult dolgok, hogy pl. neked melyik a legkedvezőbb adózás, amiket itt most nem lehet végigrágni.

Még egyszer mondom: én a helyedben így nem kezdenék vkivel együtt dolgozni...

2016. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

könyvelő mindenféleképpen lesz meghallgatom mit tud mondani illetve mik a lehetőségek

köszönöm :)

2016. okt. 28. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!