Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Élelmiszer boltot lehet-e...

Kazsóki Mercédesz kérdése:

Élelmiszer boltot lehet-e nyitni betéti társaságnak?

Figyelt kérdés
Élelmiszer boltba gondolkodtunk párommal,de mivel nincs végzettségünk (eladói) ezért a bt.alapítást kaptuk válasznak.Csak azt nem tudjuk hogy élelmiszer boltot is lehet nyitni vagy csak ruházati,ajándék stb. Aki tudd segíteni ebbe írjon.

#nyitás #élelmiszerbolt #Betéti társaságnak
2016. nov. 27. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, de a két dolognak semmi köze egymáshoz.

Egy olyan alkalmazott mindenképpen kell, akinek megvan a végzettsége, a cégforma teljesen mindegy.

2016. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha ruházati boltot csinálok turkálot akkor nem kell semmi...én akarok egyedül dolgozni ebbe. Megkérdeztem és mondták hogy csak az egyéni vállalkozáshoz kell alkalmazott vagy végzettség nekem. Csak azt nem kérdeztem meg hogy az élelmiszerboltnál is így van-e mert az mégis csak rizikosabb...
2016. nov. 27. 10:19
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Akkor leírom még egyszer, a cégformától függetlenül kell egy ember, akinek megvan a megfelelő végzettsége. Teljesen mindegy, hogy egyéni vállalkozó, Bt. vagy Kft. csinálja a boltot.
2016. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hol kérdezted meg? Itt, a gyakorin, mert láttam a kérdést :-)


Ha hülyeséget írnak neked, akkor azt elhiszed? Ilyen dolgokat miért nem HIVATALOS úton érdeklődsz meg?

Ha itt, a gyakorin azt mondják, hogy nem kell adót fizetni, akkor nem fizetsz? :D


Na, most már, hogy így "felvilágosítottalak", válaszolok rendesen is :-) Bocs, hogy kiakadtam, de ha már kezdeteknél így elhiszel mindent és ilyen helyen tájékozódsz, akkor nagyon-nagyon bele fogsz szaladni büntetésekbe, átverésekbe, stb.

Egy bolt nyitásához boltvezetői végzettség kell. Teljesen mindegy, hogy élelmiszer vagy ruha.

Ha Te egyedül csinálnád, akkor Neked kell lennie ilyen végzettségnek. Ha nincs, csak alkalmazottal lehet megoldani, akinek van, DE! egy alkalmazott bére jövőre, a munkáltatói terhekkel együtt kb. 210 ezer ft lesz + a magad után fizetett adó minimum 50 ezer ft= 260 ezer ft és akkor még a Te fizetésed nincs is benne, csak az adó, + helyiség bérleti díja + rezsi , ezen kívül könyvelő, mindez LEGKEVESEBB 360 ezer ft kiadás havonta úgy, hogy ekkor még se fizetésed, se berendezés, se áru nincs. Tehát minimum 360 ezer ft HASZNOT (nem bevételt) kell kitermelni havonta.

2016. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap felhívtam egy olyan embert aki ezzel foglalkozik azt mondta hogy ha bt.alapítok vagy kft. Akkor nem kell alkalmazott ha viszont egyéni vállalkozást akkor kell egy alkalmazott akinek meg van a végzettsége. Tudom hogy milyen költségekkel jár. Csak azt nem tudtam hogy élelmiszerbe is bele lehet e így vágni...mert szerintem azzal jobban járnék mint a ruházattal. Az emberek élelmiszert jobban vesznek mivel mindennap kell enni. De köszönöm a válaszod :) Holnap talán többet tudok meg ha bemegyek a kereskedelmi kamarába stb.
2016. nov. 27. 10:40
 6/10 anonim ***** válasza:
cég esetén nem vizsgálnak végzettséget...
2016. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, ha hülyének néznek...itt kérdezted meg.


Mai kérdésed:

"Kazsóki Mercédesz nevű felhasználó kérdése:


Élelmiszer boltot lehet-e nyitni betéti társaságnak?

Élelmiszer boltba gondolkodtunk párommal,de mivel nincs végzettségünk (eladói) ezért a bt.alapítást kaptuk válasznak.Csak azt nem tudjuk hogy élelmiszer boltot is lehet nyitni vagy csak ruházati,ajándék stb. Aki tudd segíteni ebbe írjon.

ma 10:11



"A kérdező kommentje:

De ha ruházati boltot csinálok turkálot akkor nem kell semmi...én akarok egyedül dolgozni ebbe. Megkérdeztem és mondták hogy csak az egyéni vállalkozáshoz kell alkalmazott vagy végzettség nekem....

ma 10:19



Mire én megkérdeztem:


"Hol kérdezted meg? Itt, a gyakorin, mert láttam a kérdést :-) "



"A kérdező kommentje:

Tegnap felhívtam egy olyan embert aki ezzel foglalkozik azt mondta hogy ha bt.alapítok vagy kft. Akkor nem kell alkalmazott ha viszont egyéni vállalkozást akkor kell egy alkalmazott akinek meg van a végzettsége."

ma 10:40



Na, akkor itt a kérdésed és a tegnap kapott válasz rá:

Kazsóki Mercédesz nevű felhasználó kérdése:


Turkáló (saját) nyitáshoz kell-e valami végzettség?

...

tegnap 14:26


A válasz:

"egyéniként kell kereskedelmi végzettség (vagy alkalmazott), bt-ben, kft-ben nem nézi a hatóság."



http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

2016. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bumeráng nagykert. Hívtam fel akik ebbe segítenek mindenkinek. Téma lezárva ha nem tudsz normális lenni akkor meg nem kell hozzászólni!!!! Az ember valamit kérdez és még a hozzászólónak áll feljebb!
2016. nov. 27. 15:20
 9/10 A kérdező kommentje:
És különben is azt kérdeztem hogy élelmiszert is lehet-e nyitni mivel az sokkal rizikósabb dolog....de mindegy. Majd hivatalon helyen megkérdezem ott legalább KEDVESEK ÉS SEGÍTŐKÉSZEK!!!!
2016. nov. 27. 15:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Normálisan is válaszoltam - 4-es vagyok. leírtam, hogy akár élelmiszer, akár ruha, egyéni vállalkozóként mindenképpen kell a boltvezetői végzettség. Utána leírtam a minimum költségeket is...


És nem nekem áll feljebb, hanem úgy látom, Neked.


Bumeráng Nagykert hívtad fel tegnap? (mert akkor tetted fel a kérdést)

Érdekes...


"Bumeráng Használtruha Nagyker  

Nagykereskedő

Cím: ...

Telefonszám: ...

Nyitva tartás:

vasárnap Zárva

hétfő 8:00–16:00

kedd 8:00–16:00

szerda 8:00–16:00

csütörtök 8:00–16:00

péntek 8:00–16:00

szombat Zárva "


Mivel tegnap zárva volt, ezért tegnap tuti nem hívtad fel.

Tényleg nem szeretem, ha hülyének néznek. Nem tudom, miért olyan nehéz elismerni, hogy itt kérdezted meg...


Na mindegy, nincs ennyi időm, hogy vitatkozzak...

2016. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!