Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy egy...

Mi kell ahhoz, hogy egy termék magyarországi forgalmazója vagy viszonteladója legyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg KATA alatt egyéni vállalkozó vagyok és szeretném a tevékenységem bővíteni. Egy külföldi cég termékét népszerűsíteném Magyarországon, a sikeres eladás után pedig jutalékot számláznék ki. A kérdésem az, hogy ilyen tevékenységet lehet-e KATA egyéni vállalkozóként folytatni ill. kell-e hozzá bármilyen egyedi számlatömb vagy jó a standard, kell-e esetleg bármilyen egyéb engedély, kérelem, stb. Előre is köszönöm segítségetek.

2016. dec. 14. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy érted, hogy a vásárló rendeléseit a külföldi cég veszi fel és neki is fizet, és ő is teljesít, akkor mehet a jutalékos megoldás.


De ha a pénzt te szeded be, akkor az onnantól a te bevételedbe beleszámít, akkor is, ha továbbadod.

Annak meg ugye már nincs is értelme, hogy amit te beszedtél, azt teljes egészében továbbadod a külföldi cégnek, majd jutalékos számlát állítasz ki, mert így nemcsak a beszedett összeg számít majd a bevételednek, de a jutalék is.

2016. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt leginkább egy könyvelővel és/vagy a NAV-al kellene megbeszélni.

Pl. külföldi üzletkötés esetén, úgy tudom, szükséges közösségi adószám, ÁFA - nem ÁFA körös vagy-e, ezt sem tudjuk, stb.

2016. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kizárólagossághoz, egyedi szerződés kell köztetek , amibe rögzítitek a rendelési, szállítási, fizetési feltételeket és a Te árrésed (jutalékod, vagy dealer árad mértékét, a kifizetés módját, számlázási feltételeket, ha devizában számoltok el akkor devizaszámlázó fog kelleni hozzá feltehetően )


De szerintem azt nem veled kötnék meg, mert nem hiszem, hogy az érdekük egy 6-12 millió éves forgalom egész Magyarországra importőr esetén, amit a Kata lehatárol neked.


Emellett ez általában nem dropshipment alapú szállítással szokott zajlani, ha hazai forgalmazó vagy, hanem nagyobb mennyiségű rendeléssel. és itthoni terítéssel épp azért, hogy más ne ugyanúgy rendelje meg a terméket, mint te is tennéd most. Hanem akkor hozzád irányítsák, hogy nálad lehet megvenni, aki M.O.-n akarja azt a terméket beszerezni, ez a lényege a magyarországi forgalmazónak. Ahhoz viszont hogy ez működjön kell elég készletednek is hozzá lenni. Vagy nem kapsz hazai forgalmazói státuszt és így bárki, olcsóbban beszerzi ugyanúgy abból a forrásból mint Te, áfamentesen. Eu-s adószámmal ( feltéve ha EU tagállambeli forgalmazó, gyártótól van szó ), minthogy tőled vegye meg a Te árréseddel növelve és 27% áfával.

2016. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A cél az lenne ami az első kommentben szerepel: a cég teljesít, direktben neki megy a rendelés, én pedig jutalékért vállalnám a közvetítői szerepet.

Így azt, hogy a rendelések folyamatosan rajtam keresztül menjenek, egy szerződéssel tudom lekötni a külföldi cég és köztem?

2016. dec. 17. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!