Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Masszőröknek másodállásban is...

Masszőröknek másodállásban is kötelező a pénztárgép használata?

Figyelt kérdés

Én nem értek ehhez, mit kell hozzá kiváltani ha nem kell meg ilyenek.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 23. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Adhatsz nyugtát, ez mindenkinek lehetőség.
2016. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Január elsejétől igen, ha szalonban vagy otthon dolgozol. De ha kizárólag házhoz jársz ügyfelekhez, akkor elég nyugtát vagy számlát adni.

Ha egyébként pénztárgépet kéne használnod, azt is kiválthatod, ha mindenkinek számlát adsz, és egyenként az összes számlát jelented a NAV-nak. Már ha találsz ehhez ügyfelet...

(AZ első válasz ennek megfelelően nem jó.)

2016. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Mindenféle képen kell valamit adnod hogy az állambácsinak adod a x%-od amit kerestél. Főleg a többi munkanélküli segélyeket fizeted a többi közösségnek :)
2016. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy valamit adni kell akkor is a vendégnek, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ha másodállásban vagyok masszőr akkor elég-e a nyugta, vagy mindenféleképpen kell a pénztárgép?
2016. dec. 24. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:
SK-ban nyugta amit aztán eldobhatsz :D De nálatok hogy van...
2016. dec. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mindenképpen kell. Ha nincs, akkor számlát kell adnod (nem nyugtát) és a számlákat havonta lejelenteni a NAV-nak. Azt ajánlom, ilyeneket ne itt kérdezz meg, hanem olyan könyvelőtől, akinek van masszőr ügyfele.
2017. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: nem kell.

#2-ben írtam le a helyes választ, ami a masszőrökre vonatkozik (független attól, hogy főállás vagy másodállás).

Itt a forrás: [link]

Erről megkérdeztem az adóhivatalt is, mert van nyilvános ügyfélszolgálatuk, ahol lehet kérdezni, és megerősítették.

Sőt, utána engem hívtak fel a Gazdasági Hivatalból, hogy tudomásuk szerint nekem is kell pénztárgép, és amikor ezt így elmondtam, ők is megerősítették, hogy nem. Ez egy ellenőrzött információ.

2017. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!