Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Építő jellegű tanácsokat...

Építő jellegű tanácsokat várnék. Mibe érné meg befektetni?

Figyelt kérdés
Jelenleg van 180.000-Ft zsebpénzem. Elég nehezen gyűjtögettem össze diákmunkával, gyakorlattal stb. 17 éves vagyok, pár hónap múlva 18. A pénzemet szeretném gyarapítani és szeretnék befektetni olyan dologba, ami jó üzletnek tűnik. Faluban élek, közel városokhoz, szóval a lehetőségek tárháza rendkívül bő. Egyetemre készülök alig 1 év múlva és jó lenne addig összeszedni, jelentős mennyiségű pénzt. Várom a tanácsokat :)

#befektetés #pénz gyarapítás
2017. jan. 7. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyiből nagyok semmibe. Akiknek meg annyira vág az agyuk hogy ilyen kis pénzből is ki tudnak hozni valamit, azok nem itt fogják veled megosztani a tuti tippjeiket.
2017. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Carragher_x ***** válasza:
Leginkább saját magadba. Szóval fordítsd pl vmilyen olyan tanulmányra, amit akár az egyetem alatt, akár később tudsz kamatoztatni.
2017. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanulj egyetem programozónak és később ha szoftverfejlesztő leszel, havonta tudsz ennyit félrerakni.
2017. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy most nem fogod építő jellegűnek tartani a hozzászólásomat, pedig az :-)

Azt írod: "Egyetemre készülök alig 1 év múlva és jó lenne addig összeszedni, jelentős mennyiségű pénzt."

Nem tudom, mit tartasz jelentős mennyiségű pénznek, de 1 év alatt 180 ezerből ez szinte lehetetlen... Ami "reálisan" elérhető hozam lenne, az max 10-20 %, de már ez is jóval az átlag kamat felett van. Aki ennél többet ígér, az nagy valószínűséggel vagy csőbe akar húzni és elbukod a pénzed vagy őrületesen kockázatos ügylet (aminek szintén az a lehetséges kimenetele, hogy bukod a pénzt)

2017. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez azért sok mindent elmond:

"Ön elfogadja és hozzájárul a következőkhöz:


A Recyclix Sp.z o.o. nem banki szervezet, ill. nem egyéb olyan pénzügyi cég, amely bankügyletek végzésére jogosító engedéllyel rendelkezik, és nem kínál sem banki, sem más pénzügyi szolgáltatásokat;

A fiókjában található összegeket fedezet nélküli kötelezettségekként kezeljük;

A Recyclix Sp.z o.o. jogosult kifizetések teljesítésére a webhelyen található fiókok használatával értékesítési és beszerzési műveletek, valamint pénzbefizetések és kivétek alkalmazásával;

Ön a Recyclix Sp.z o.o. fedezettel nem biztosított hitelezőjeként lesz figyelembe véve.;

A Recyclix Sp.z o.o. nem tevékenykedhet hivatalos képviselőként vagy megbízottként e pénzeszközök vagy kifizetések tekintetében;

Az Ön fiókjábann lévő pénzösszegek se nem biztosított, se nem biztonsági letétek;"

2017. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Te tényleg utánaolvastál kicsit is mielőtt ide írtál?

Olvass utána mielőtt okoskodsz.

Köszi!

2017. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os, nahát, milyen érdekes, már törölték is a hozzászólásodat a "cégnév linkje + keress meg"-el... ráadásul még én is meglepődtem, mert nekem pl. eszembe sem jutott volna jelenteni... és igen, utánaolvastam.

Akkor most hogy is van ez...? tán nem kéne reklámoznod magadat vagy mást.

2017. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszi az észrevételt.

Én komolyan nem lehúzás miatt írtam. Csak ha lehet miért ne segítsük egymást. Nem mondtam, hogy az enyém. Csak tudok segíteni, ha kell.


Az már mindenkinek a maga dolga, hogy eldöntse, hogy neki megéri-e befektetni. Én csak egy lehetőséget írtam.


De köszi az észrevételt.

2017. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5 ettől függetlenül a reciclyx kifizet (még) hogy meddig kétes.. de jelenleg fizetőképes! És jobb hozamot ad mint egy sz@ros állampapír.. persze a kockázat is nagyobb értelemszerűen!
2017. jan. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bence87 ***** válasza:

Kezdjük ott hogy vésztartalék mindenkinek kell. Legalább 6 havi megélhetési költséged legyen félretéve vésztartalékba. Vedd úgy, hogy ez a pénz nem is létezik. Csak akkor nyúlhatsz hozzá, ha már nincs mit enned.


Tehát a teljes össszeget tedd félre vésztartalék pénzügyi alapba. Illetve még gyűjts hozzá annyit, hogy fedezze 6 havi megélhetésed, tehát legalább 600.000 Ft kéne így félretéve.


Bankbetétbe, rövid lejáratú állampapírba tedd ezt a pénzt, így kamatozik de azonnal hozzáférhető. Kincstári takarékjegy, féléves kincstárjegy, vagy bankbetét. Bankbetétnél lehet pl. Cetelem megtakarítási számla vagy Gránit Bank akciós betétei.


Ha nincs ennyi megtakarításod, akkor mit csinálsz, ha váratlan kiadás lép fel? Hitelt veszel fel? Mást nem tudsz. Váratlan kiadás pedig bármikor lehet. így mennek az emberek csődbe vagy adósodnak el. NIncs egy fillér megtakarításuk sem, aztán váratlan kiadás lép fel és vehetik fel a személyi kölcsönt 40%-os kamatra. Váratlan kiadás pl: elromlik a bojler, kilyukad a vízvezeték, ügyvédet kell fogadni jogi ügy miatt, betegség, egészségügyi probléma, bírság stb.

2017. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!