Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként csinálha...

Egyéni vállalkozóként csinálhat olyat a vezető, hogy hazaküldi az alkalmazottat ha épp annak nincs dolga?

Figyelt kérdés

Egy szalonról van szó, és már piszkosul idegesít, hogy még egy minimálbért sem tudok megkeresni, mert a főnök folyton a nyakamon ül, hogy ha épp nincs vendég akkor menjek haza. Naponta hívogat emiatt, és hazazavar.

Az nem jut el a csökött agyáig, hogy ha nem vagyok bent, akkor aki épp beesne az ajtón, azt a pénzt elbukja, illetve aki bejelentkezne, nem tud.

Szinte már tényleg én érzem kellemetlennek, hogy ha teljesen kitöltöm a napi munkaidőmet, és felhív hogy minek vagyok bent, menjek haza...


Szerződésemben amúgy napi 5 óra van megadva.

Jogilag tehát megteheti egy egyéni vállalkozó, hogy ha épp pillanatnyilag nincs haszna rajtam, akkor hazazavar?


2017. jan. 18. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még, de ki kell fizetnie. Esetében az 5 órát, amire be vagy jelentve.
2017. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fizeti ki, és nem is titkolja, hogy azért küldi haza a dolgozóit, hogy nyereségesebb legyen az üzlete.. Nem akarom elveszíteni a munkám, mert szeretek egyébként itt lenni, de nem tudom hogyan érvényesíthetném az akaratomat balhé nélkül.
2017. jan. 18. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkaszerződés egyúttal foglalkoztatási kötelezettséggel is jár. Tehát nem csak te vagy köteles a beosztás szerint elvégezni a munkát, hanem a munkáltató is köteles munkát biztosítani, és a munkavégzéshez szükséges helyet, eszközöket. Ha ezt a munkáltató nem tudja megtenni (elháríthatatlan külső okot kivéve), akkor a le nem dolgozott időre ugyanúgy jár az alapbéred. Mt. 146. § (1)
2017. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sőt, nyárra már ki is jelentette, hogy ő nem fogja hagyni, hogy bent legyenek a dolgozói, mert úgysem lesz vendég, és abból neki nincs haszna ha mi bent vagyunk.
2017. jan. 18. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként egy munkaügyi ellenőrzésbe nagyon durván belebukna, mivel nem tudná indokolni, hogy nem fizeti ki neked a teljes havi munkabéredet, pedig van köztetek egy szerződés. Balhé nélkül ne is reménykedj, hogy meg tudod oldani, sajnos ezek a "kisvállalkozók" ilyenek, a legtöbb csal, ahol csak tud, és persze előadja, hogy neki milyen sokba kerül egy alkalmazott.
2017. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Órabérben vagyunk egyébként, ezért is éri meg neki hazaküldeni.


Igen, én is attól tartok, hogy ezt balhé nélkül nem lehetne megúszni, ahhoz meg nekem most sem erőm sem kedvem nincs, sajnos.

2017. jan. 18. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben napi 5 óra van megadva munkaidődnek, a főnök írja ki a szalonra, hogy pl. du 15-20-ig van nyitva a szalon és csak akkor jöhetnek vendégek - oszt a vita megoldva :-)

Ja, és ha órabérben vagy, akkor célszerű lenne egy olyan megoldást kitalálni a főnökkel együtt, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Pl. lehetne olyant is csinálni, hogy amíg nincs senki vendég, addig nem hazazavar, hanem a környéken reklámozod a szalont: szórólappal, táblával, mit tudom én, de úgy mindketten jól járnátok.

2017. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most akkor fix munkaidő, munkaidő keret vagy órabér van a szerződésében?
2017. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!