Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Álláskeresők vállalkozóvá...

Álláskeresők vállalkozóvá válását elősegítő támogatást  (6 hónapos), ha megszűnik a vállalkozás, vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés

Munkaügyön keresztül lehet pályázni álláskeresőknek vállalkozóvá válást elősegítő támogatásra.

Amit 6 hónapig adnak. A minimálbér összegét.


-Ha 6 hónap után megszűnik a vállalkozás vissza kell fizetni a támogatást?


Tudnátok linkelni pályázati leírást. Amiben le van írva, hogy MEDDIG kell fenntartani a vállalkozást, milyen megkötések, feltételek vannak. Kerestem, de nem találtam ilyet a neten.


Ismerősöm megigényelte, meg is nyerte a pályázatot. De az a munka, amire igényelte nem jött össze.

Azaz megigényelte, hogy bemegy egy céghez, mint egyéni vállalkozó, irodai masszőrnek és a cég kiküldi irodákhoz masszírozni. Ez a munka nem jött össze, de ezt írta a pályázatba és meg is kapta. A pénzt kapni is fogja, de azt mondta, majd bérel belőle valahol egy masszázs szobát, meg fizeti a vállalkozási díjakat.

Ez tényleg ilyen laza dolog?


Ha munkanélküli vagyok, bemegyek a munkaügyre, regisztrálok mint álláskereső. Írok egy jó pályázatot, hogy Svéd masszőr vagyok (mert ilyen Svédmasszőr tanúsítványt sok helyen 20 ezerért adnak, sőt a svédmasszőr pl. végzettséghez nem kötött tevékenységi körrel lehet csinálni mint vállalkozó). Szóval írok egy pályázatot, hogy otthon várom az ügyfeleket, mint Svádmasszőr. Aztán ha megnyerem, akkor fél évig kapom a pénzt, kifizetem a vállalkozói dolgokat és egy darab ügyfelet nem fogadok, mert mondjuk valójába csak a pénz kell, masszírozni nem akarok. Ez most példa.


FŐ KÉRDÉS:

-Ha 6 hónap után megszűnik a vállalkozás vissza kell fizetni a támogatást?



2017. febr. 2. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kontnyu megírni . igaz ent csak tőke támogatásost és bérjövedelmet készítettem, ott millionkent 1 év volt a kötelező fenntartási időszak.2 milliora 2 év 3ra 3.


szerintem ha csak bertamogatast kersz az 1 ev korul lehet. viszont a 6 havi minimálbéred a következő 6 hónapban igy fel is éled ha semmit nem csinálsz . Ha meg végrehajtanak es felszámolódsz idő előtt akkor arányosan vissza kell fizetned, tőke támogatás esetén meg ingatlan fedezetet is kérnek a fenntartasi időszak végéig, illetve nezik a szakkepesitest és a szakmai kompetenciát is. Amugy a munka.hu oldalon van fent egy általános leiras , a pafi.hun meg minden évben ki szokott lenni irva megyénként amikor meghirdetik. pl. Borsodban marcius ,pest szeptember , Heves a legkésőbb novemberig szokott lenni.

2017. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy van, h 126ezerFt-ot adnak 6 hónapig.

6 hónap után meg is szűnhet a vállalkozás, nincs további korlátozás, h meddig kell fenntartani. elvileg....

A támogatás összegét viszont igazolni kell, h a vállalkozásra lett költve 100%-ban.

Szóval ez annak érheti meg, aki tényleg csinálni is akarja a vállalkozást. Mert minden hónapban a KATA feletti 70-75ezerFt támogatási összeget máshogy nem lehet lepapírozni.

2017. febr. 2. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Azoknak is van kitalálva. Ingyen pénzt nem igazán osztogatnak sehol, max ugy ha egyebkent is meg tudnad onerobol ezt valositani, de akkor miert te állnál mindent , ha már adott egy ilyen lehetőség ?
2017. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem kell visszafizetni a 6 hónap lejártával, és nem ellenőrzik, mire költöd a pénzt.Ezek személyes információk, pár napja beszéltem a hivatallal.

De! Egy esetben van visszafizetési kötelezettség. Amennyiben a 6 hónap alatt alkalmazásba lépnél akárhány órában egy cégnél, visszafizettetik veled az addigi összeget.

2017. febr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!