Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldön élve hogyan lehet...

Külföldön élve hogyan lehet vállalkozást csinálni?

Figyelt kérdés
Olyat, amiben neten árulnék saját készítésű dolgokat.

2017. febr. 7. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt az adott ország jogszabályai alapján tudod meg hogy miként lehetséges.
2017. febr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocs; hülye voltam.


Külföldön hogyan lehet magyar vállalkozást csinálni. Magyar regisztrálással, magyar papírokkal, stb.


Épp az ügyfélkapun néztem dolgokat, onnan jutott eszembe, azért kérdeztem.

2017. febr. 8. 02:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért akarsz külföldön magyar vállalkozást csinálni, amikor a világ legsz#rabb adózása van nálunk.
2017. febr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaza van a 3asnak.


Egyébként úgy hogy magyarországon csinàlsz egy vállalkozást, az adott országban meg megérdeklődöd miként ténykedhetsz mint külföldi vállalkozó. Gyanítom az eu-n belül ez működhet, de azon kívül már nem.

Itt senki nem fog neked erre olyan választ adni hogy ide meg oda kel menni ezt meg azt elintézni és akkor úgy működik. Minden országnak saját törvényei vannak.

Felkereshetsz például Magyarországon egy olyan ügyvédet aki ilyesmivel foglalkozik és tud iránymutatást adni. Vannak ilyenek.

2017. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Szerintem nem kellene sehova menni, az Ügyfélkapun biztos elintézhető. Aki intézett ilyesmit, könnyen elmondhatná, arra gondoltam.


Egyébként ha Mo.-on lehet külföldi vállalkozás nyitni, miért ne lehetne fordítva.

2017. febr. 8. 14:35
 6/9 xswerdy ***** válasza:

Mi az, hogy egy vállalkozás magyar, vagy külföldi? EUn belül lehet egy vállalkozásnak csak telephelyet nyitni egy másik országban (nem kell leányvállalatot alapítani), de az adózást meg kell osztania a két ország között.


Tehát ha Te külföldről akarsz Magyarországon vállalkozást nyitni, az hol végezné a tevékenységét? Kint? Vagy itthon? Ha te kint élsz, akkor alkalmazottal? Ez utóbbi természetesen működik.

2017. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kösz.


Egymagam lennék. Alkalmazott nem lenne. Külföldön végezném, de szeretném Mo-on regisztráltatni.

2017. febr. 9. 15:16
 8/9 xswerdy ***** válasza:

de ha külföldön dolgozol, akkor ott is kell egy telephelyet nyitnod. És mindenféle adózást megosztanod a két telephely között. De ha az itthoni székhelyhez nem kötődne tényleges tevékenység, akkor meg olyan, mintha kinti lenne a cég.


Ha saját készítésű árut akarsz a neten árulni, az azért feltűnhet az ottani adóhatóságnak. Ha bemutatod a magyar cégpapírjaidat, meg hogy itt adózol, az nemigen fog tetszeni nekik.

2017. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A telephely a lakás lenne, nem kell más.


A nyersanyagokat is hazulról szerezném be.

2017. febr. 9. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!