Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért és hogyan lettél (leszel...

Miért és hogyan lettél (leszel) egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés
Voltál korábban alkalmazott?
2017. febr. 12. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
miért? hogy azzal foglalkozhassak amit szeretek csinálni.
2017. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért zàrja ki egymást az alkalmazott és az e.v.?


Egyebkent azert mert az adoszamosba mar nem fert bele az ujabb tev. kor amivel bovultem.


Voltam is , időnként még vagyok is alkalmazott nem sajat cégben . pl. ilyenkor év elején amikor a brainstoarming tart a vállalkozásomban az éves tervek megvalósítása előtt.


De még a kft-met es a bt-met is munkaviszonyoskent alapitottam, mint vezető tisztségviselő.


Szerintem teljesen fals összehasonlítási alap ez az alkalmazott kontra vállalkozó megközelítés.

2017. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szabadúszó akartam lenni, hogy ne kelljen alkalmazottnak lennem és magam osszam be az időmet. Meg amihez értek, azt így lehet csinálni.
2017. febr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2, ezt az összehasonlítást úgy értettem, hogy mikor az ember alkalmazott, akkor többnyire megmondják neki mit hogyan csináljon. Saját vállalkozásban az ember a maga ura úgymond. Lehetősége van a saját elképzeléseit megvalósítani.


Pl. egy szobafestő alkalmazott odamegy ahova kiküldi a főnöke és kifesti a szobát olyanra amilyenre mondják neki.

Vállalkozóként is kifesti a szobát, viszont lehetősége van a megrendelővel tisztázni, hogy pl. ez a szín nem az igazi, mert mondjuk ő már tapasztalt és tudja mi lesz a végeredmény. Most csak úgy mondtam valamit, lehet nem jó példa. Vagy mondhatja azt, hogy ide nem megyek ki, mert messze van.

Persze vállalkozóként több költség merül fel, de még így is szerintem jobban keres, mint egy minimálbéres alkalmazott. Igaz, annak nem kell semmin agyalni, csak csinálni amit mondanak.

2017. febr. 13. 08:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, nem csak minimálbért lehet alkalmazottként keresni..
2017. febr. 13. 08:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen valoban jóval nagyobb a mozgástered , "kötetlenséged " de egyben a felelősség is a tied. A bevetel lehet nagyobb de a jivedelem kisebb us lehet akar a minimálbér vagy epp akar 0 is lehet vállalkozóként. plane meg az elején.


Lehet tudsz hatni a megrendelődre, fogyasztódra de általában a jó üzleteket a fogyasztói igények és keresletek szulik, amit neked meg kell valósítanod, nem a sajat megvalositas amit a fogyasztora akarsz "erőltetni " ,ráadásul mindig toppon kell legyél, hogy ne ragadj be egy szinten és fejlődni, fejleszteni tudj, mert ha Te észre vettel egy piaci rest azt feltehetően más is észre fogja venni, ha máshogy nem ugy hogy lemásolja a tiedet és alád kínál 5-10%-al. Máris vissza vetheti a forgalmad , és nem csak egy valaki veheti ezt észre és megindul a hozzadott érték nélküli értelmetlen árverseny, mig alkalmazottként ilyeneknek nem vagy kitéve közvetlenül.Minden hónapban annyit viszel haza fixen kiszámíthatóan ami a szerződésedben áll . Anno valaki itt irta, hogy alkalmazottként van egy főnököd vállalkozóként minden ügyfeled a főnököd.

2017. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!