Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan indítsam el a leg...

Hogyan indítsam el a leg hatékonyabban a saját vállalkozásomat?

Figyelt kérdés
Szalonban szeretnék dolgozni,mint kéz és lábápoló,műkörömépítő. Milyrn feltételei vannak, és kiadásai, kötelezetségei? Anyagokkal,hogyan dolgozhatok? ( beszerzés?)
2017. febr. 27. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol szerezted a képesítésedet?


Régen ezt szakképzőben tanították, hogy hogyan tudsz saját vállalkozást építeni kozmetikus/fodrászként.


Ha nem saját szalont szeretnél, akkor nézegesd a hirdetéseket, adnak ki széket+asztalt körmösöknek. Szerintem legtöbb helyen kell, hogy számlaképes legyél.

2017. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyakorlatom megvan, saját magam tanultam ki. Viszont ugy gondoltam egy elméletit is kellene így ELO t. választottam. a nyáron már be is fejezem. Ismerösömnek van szalonja,2 fodrász van és szeretné ha mennék oda hozzá. Nem vagyok még vállalkozó,nem tudom mi mivel jár és mi mit vinz maga után. Ebben szeretnék segítséget. Az elinduláshoz.
2017. márc. 3. 05:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függően, hogy mennyi költséged van, úgy kell adózási formát választanod. Én látatlanban is a KATA-t javaslom, ami havi fix 50.000 + félévente 25.000 iparűzési adó, illetve évente 5.000 iparkamarai hozzájárulás. Viszont így költséget nem tudsz elszámolni, ahhoz EVA-snak kéne lenned, ott viszont jóval többet adózol.

Én azt tanácsolom, hogy ülj le, írd le egy papírra, hogy nagyjából milyen kiadásaid lennének havonta (bérleti díj, áram, anyagok amikkel dolgozol, stb), majd menj el egy könyvelőhöz - amire mindenképp szükséged lesz -, konzultálj vele, hogy ő milyen adózási formát ajánlana a tevékenységedhez és a kiadásaidhoz mérten.

2017. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kérdeztem ismeröst,ö mondta,h.70 ezer, ami nem a KATA s. Kicsit sötét még ez nekem,de utána járok. Akkor a KATA miért jo? Meg valami olyasmit is hallottam,h.3 évig elméletileg lehetek admentes,O ra kell kihozni vagy veszteséges. De azt is hallottam,h.ez megszünt. Azért nem kis pénz ez, meg még a könyvelöt is fizetni. Akkor igy nagy hirtelen ha ugy lenne, pár száz ezer kellene...
2017. márc. 3. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!