Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Családi gazdaság tagja vagyok,...

Családi gazdaság tagja vagyok, de külföldön szeretnék dolgozni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

A családi gazdaságból ki kell lépnem, ha tag vagyok, vagy ettől függetlenül vállalhatok munkát külföldön? Szüleim csinálják, én papíron dolgozok csak benne, de bevételem nem származik belőle.

A segítséget előre is köszönöm!



2017. márc. 10. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
vállalhatsz, ha más kötelem nem tiltja pl. munkaugyin keresztül , vagy más pályázaton belül váltál azzá és a fenntartási időszakra aláírtál ilyen kikötést hogy csak ebben dolgozol főállásban 2-3-5 évig.
2017. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Önszántamból váltam taggá. Magam után fizetem a járulékokat, a könyvelő azt mondta, hogyha munkát vállalok, akkor a leendő munkáltató veszi át a járulék fizetését. De abban az esetben is működik ez a felállás, ha az állandó munka külföldön van éveken keresztül?
2017. márc. 10. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze. Annyi, higy a könyvelő atir másodállásúba. Tehat itthon nem kell járulékot fizetned, de a tagi viszonyod nem szűnik meg. Időnként határozott idejűvel ugyanígy vagyok pár hónapig ev.kent én is. És volt már családi gazdaságos munkatársam is aki Ausztriaba van évek óta.
2017. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!!! :)
2017. márc. 11. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!