Hogyan kezdhetek neki?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd létrehozni "kisbüfét" strandokon, de csak pár hónapig szeretném üzemeltetni, amíg tart a szezon. Milyen legális módon érdemes elkezdeni, hogy a legjobban megérje? Illetve az egész hogyan működik adózás szempontjából? Olvastam valahol, hogy az ilyen ideiglenes büfék nem kötelesek pénztárgép használatára, csak számlaadásra, ez milyen esetekben igaz? Úgy tudom, egyéni vállalkozóként lehet ezt létrehozni, amikor bejelentem a tevékenységet, az ÁFA -s, vagy a személyi jövedelmes adót érdemes választani? Miután elintéztem, hogy egyéni vállalkozó lehessek, és befizettem a járulékalapot, bejelentett tevékenység nélkül is kell valamit adózni havonta? Illetve ezeken kívül mire van még szükség a megalapításához? Tejtermékek, illetve gyümölcsökből készült italok lennének árusítva leginkább, amik ott készülnének nagyrészt, a többi pedig házilag.

2017. márc. 21. 19:19
 1/3 A kérdező kommentje:
És milyen költségekkel jár az egész?
2017. márc. 21. 19:25
 2/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakértő de a vállalkozásod elindítása 2-300e lehet. a strandokon nem hinném, hogy 5ft ért árulhatsz főleg, hogy gondolom nem csak te akarsz és lehet pár helyért versengeni kell.
2017. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell valamennyi pénz hozzá, nem is gondoltam, hogy túlságosan olcsó
2017. márc. 22. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!