Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha szeretnék nyitni egy büfét...

Ha szeretnék nyitni egy büfét az körülbelül mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Gondolok itt maszek engedélyre,a papirokra amik kellenek hozzá, kezdő tőke, felszereltség stb. Röviden tömören mennyibe kerülne egy vállalkozás beinditása mindenestül?! A válaszokat előre is köszönöm :)

2017. márc. 27. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet válaszolni...

- Melyik városban nyitnád?

- A város melyik részén nyitnád?

- Milyen jellegű ételeket készítenél (friss alapanyagok vagy félkész)?

- Beülős hely, vagy take away?

- Ha beülős, hány fő?

- Milyen belső teret álmodtál meg?

...érted már a problémát?


Mert ha Taktaharkányban akarsz nyitni egy hotdogost a falu szélén, az megvan 3-400.000-ből, de ha mondjuk Budapesten a Deák közelében akarsz nyitni egy vintage berendezésű kézműves hamburgerezőt, akkor is széles a skála, de egy 5-10 millió alatt bele se vágj.

2017. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Magyarországon lenne a hely nyitva, hanem Felvidéken :D (Körülbelül ugyanannyi mindekét helyett belekezdeni egy ilyesfajta dologba azért kérdeztem itt). Elősször csak take-awayre gondoltam, mindenképpen friss alapanyagokkal párositva. A város ahol nyitnám az körülbelől 10,000 főt számláll. A város másik felében szeretném megnyitni ahol semmi hasonló nincs a közelben, de azért a központjától sincs kilométerekre :) Aztán, ha Isten is megsegitt akkor utánna jönne a beülős bistro féleség, de egyelőre még ez is távolabbi célnak tűnik :) A hely ahol szeretném majd nyitni a bérleti dijak ilyen 350 euró körül mozognak /hó (108,000ft). Elnézést, hogy ennyire tudatlan vagyok ebben a dologban, csak gondoltam megkérdem itt inkább mivel amit sikerült találnom a témáról az nekem mint ha latinul lett volna leirva :) Köszönöm a segitséget :)
2017. márc. 27. 15:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, vágj bele, de csak okosan. Mérd fel, hogy van-e arra igény amit akarsz csinálni, van-e konkurencia? Ha van, akkor miben tudod felülmúlni őket? Árban, minőségben, választékban? Ha nincs konkurencia, akkor gondolkozz el, hogy eddig miért nem csinálta azt a könyéken senki? Nagyon-nagyon gyakori, hogy rossz helyen akarnak rossz vállalkozásba vágni emberek.
2017. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!