Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha új vállalkozást az ügyfélka...

Ha új vállalkozást az ügyfélkapun regisztrálok, akkor a tevékenységhez szükséges képesítésről az oklevelet hol kell bemutatnom?

Figyelt kérdés
Ha például a tolmácsolást is felveszem a tevékenységek közé, hol és kinek kell megmutatni, hogy rendelkezem-e bármiféle tolmácsbizonyítvánnyal?
2017. ápr. 27. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Az alapítástól számított egy hónapon belül be fognak hívni a Kormányablakba és ott be kell mutatnod minden szükséges dolgot.
2017. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, behívnak majd és akkor kell bemutatni.
2017. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor eleve ott fogom csináltatni, és ott legalább meg tudják mondani, kell-e hozzá. Mert a neten egymásnak teljesen ellentmondó információkat látok róla. Se a képesítéshez, se a bejelentéshez vagy engedélyezéshez kötött tevékenységek listáján nincs rajta. Ugyanakkor minden fordítással kapcsolatos oldalon azt írják, hogy kell hozzá tolmácsképesítés.
2017. ápr. 28. 19:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy hónapon belül már számláznék, szóval ciki lenne, ha utána derülne ki, hogy fel sem vehettem volna a tevékenységek közé. Amúgy nyelvtanár vagyok, meg idegenvezetői papírom van, de elég régóta tolmácsolok és fordítok is, de mindig megbízásira csináltam, számfejtették a díjamat. Most nyelvsulinál fogok tanítani, ahová kell vállalkozói, és gondoltam, ha már úgyis KATA-s leszek, és fizetek fix 50 ezret, előnyösebb lenne a fordításokat, tolmácsolásokat is kiszámlázni, akkor nem vonnak le belőle egy csomót. Igazából nem sok értelmét látom, hogy megbízási szerződéssel simán végezhetek egy tevékenységet, de ugyanarra vállalkozóként már nem lennék jogosult. De persze ne keressünk mindenben logikát. :)
2017. ápr. 28. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is fordítok. Fordításhoz és tolmácsoláshoz kérnek papírt. De pl. van olyan tevékenység, hogy Műfordítás, ahhoz nem kérnek semmit.

Fordítás helyett felvehetsz ilyeneket alternatív megoldásként, mint Adatfeldolgozás vagy Összetett adminisztratív szolgáltatás.

2017. ápr. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez az összetett admnisztratív szolgáltatás tökéletes lesz, ha nem adják meg fordításra. :)
2017. máj. 1. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!