Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kitől tanulhatnám meg egy...

Kitől tanulhatnám meg egy vállalkozás irányításának alapjait?

Figyelt kérdés

Most júliusban leszek 17 éves. Nagyon sok minden érdekel és érdekelt eddigi életem során. De a legtöbb csak fellángolás volt. Azonban 2015 őszén új iskolába kerültem (szakgimnázium (ide jöttem általános után)) ahol megismertem az új osztálytársaim. Kettő osztálytársamról viszonylag hamar kiderült, hogy vállalkozó az édesapjuk.

Előttem a vállalkozói lét mindig olyan furcsán lebegett de soha nem foglalkoztam vele. Egészen eddig a pillanatig. Utána olvastam minimálisan hogy hát mégis miből is áll ez úgy lényegében azon belül, hogy "hasznot termel". Teljesen beleszerelmesedtem a dologba. Annyira más mint bármi amit eddig láttam/csináltam. Határtalan, bármit elérhetsz akár a világot is megváltoztathatod. Természetesen azonnal el is határoztam hogy ezzel fogok foglalkozni. Azóta is kitartok e mellett. Na de itt jött a probléma. Nem igazán tudom azt, hogy mégis hogy kezdjek neki. Persze azt tudom, hogy 18 alatt csak tulajdonos lehetek ügyvezető nem. De szeretném ebben a maradék 1 évben amég 18 leszek kitanulni csak a nagyon minimális alapokat. Gondolok itt papírmunkára, tárgyalások menetére, árúbeszerzésre meg úgy konkrétan mindenre. Igen tudom Google a barátom. Rengeteg cikket olvastam könyveket is olvasok a témában, napi több órányi angol videó anyagot nézek különbözö vállalkozóktől. De én a gyakorlat embere vagyok. Abban kérném a segítségedet, hogy ha lehetőségeid engedik segíts nekem. Csak tanulni szeretnék. Ha ennek az az ára akkor akár ingyen is dolgozom neked/önnek. Előre is köszönöm a válaszokat. Elnézést, hogy raboltam az idődet.



2017. ápr. 29. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Hát első körben tudni kéne, mire akarsz vállalkozni...
2017. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy mit akarok szerintem még ráérek. Egyenlőre tudnom kéne, hogy egyáltalán, hogy működik egy vállalkozás. Majd ha már átlátom, a rendszert akkor elég lesz gondolkoznom, hogy mit szeretnék.(egyébként van már több még kidolgozotatlan ötletem is) kérlek javíts ki ha nem így gondolod. :)
2017. ápr. 29. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

EZ nem úgy működik ahogy itt leirod.

Először is mihez értesz?

Ha van olyan amihez tehetséged van, akkor azon az úton kell elindulni.

De úgy hogy te ügy vezető igazgató akarsz lenni, nem fognak sehol se felvenni. A legjobb ha alapitassz egy céget és ott te leszel a góré. Persze ehhez nem csak akarat kell , sokkal több szükséges hozzá. Ha családon belül fel karol valaki már haladni fogsz , de csak úgy hogy te vezér akarsz lenni nem fog menni.

2017. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint rosszul fogalmaztam bocsi.

Nem akarok ügyvezető lenni sehol. Én csak tanulni szeretnék. Az ügyvezetős dolgot csak azért írtam mert azt tudom hogy ügyvezető nem lehetsz 18 on alul.

2017. ápr. 29. 20:42
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem az is tökéletesen megfelel ha mondjuk napi 6 órában felmosok és cserében Munk után egy 20p ben gyorsan elmagyarázza valaki, hogy akkor na mi is történt vagy vagy megyek az árúbeszerzővel és csak segítek neki pakolni és közben figyelek. Vagy ha valami nem túl fontos tárgyalás van és szépen ülök a sarokban és hallgatok.

Bocsi, hogy félreérthető voltam.

2017. ápr. 29. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Minek beszéljek az árubeszerzésről, ha egy mérnök leszel, és rajzolsz az irodában?

Minek beszéljek a trágyalásról, ha kocsmát üzemeltetsz majd?

Mindennek az alapja, hogy milyen vállalkozást szeretnél. Szolgáltatás, értékesítés, te magad, alkalmazottak, mégis, mik a tervek...

2017. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék cégeknek, irodáknak komplett számítógépeket/hálózatot konfigurálni. Szeretnék autómatákat kihelyezni különböző vidéki iskolákban illetve állomásokon. Szeretnék professzionális öntöző/permetező rendszereket kiépíteni. De ezen kivül még rengetek ötletem van csak sajnos még kidolgozatlanok. Jövőhéten szomhaton megyek az első napomra a pennybe Diákmunkára, hogy legyen pénzem majd a könyvelőre és a jogászra az üzleti tervekhez. Utána az a terv, hogy dolgozok a szakmámban 2 évet, hogy legyen tőkém (jelenleg két tanítási nyelvű informatikán vagyok, ha minden jól megy felső fokú angolom lesz érettségi ig)

Köszönöm a jó indulatod és a türelmed. :)

2017. ápr. 29. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Pennybe mennyi órabért adnak?
2017. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Netto:623ft
2017. ápr. 30. 07:06
 10/10 lcps ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Nagyon dicséretes az ambíció!

A felsorolt ötletek alapján azt gondolom, hogy egy általános cégvezetést szeretnél tanulni.

-Minden esetben a tervezet vállalkozás mérete alapján kell kidolgoznod az üzleti tervet. Ezt a felsoroltakra akár egyesével megírhatod otthon.

Tervben szerepeljen:

Mivel foglalkozik a cég,eszközei, forrásai, céljai.

A piaci résztvevők felsorolása.

Várható konkurencia.

Az egyedi termék bemutatása.

Miben különbözik a már piacon lévőktől?

Az árú beszerzése, raktározása, szállítása és annak bekerülési költségei.

Az értékesítés, árképzés, várható nyereség kimutatása.

(figyelembe véve a piacon elérhető azonos áruk forgalmi értékét.

Földrajzilag, hol képzeled el?

A helyi piackutatási adatok.

Marketing stratégia tervezet.


-A cég vezetési struktúráját ki kell alakítanod.

A cég mérete befolyásolja, hogy egy ügyvezető, vagy egy vezetői tanács szükséges a cég irányításához.

A dolgozók létszáma növelésével a szervezés nagy szerepet kap.


Szóval nagyon összetett a kérdésed!

2017. máj. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!