Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan építsek ki Zalaegerszeg...

Hogyan építsek ki Zalaegerszeg-szombathely-soproni ügyfélkört? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként pénzügyi tanácsadással foglalkozom. Az ügyfeleim nagyon meg vannak velem elégedve, mindenben maximálisan segítek nekik és ezt azzal hálálják meg, hogy tovább ajánlanak ismerőseiknek, de sajnos a fent említett településre sosem kapok ajánlást, mert senkinek nincsennek ott ismerősei. Elég nagy màr az ügyfélköröm Budapest és Szabolcs megye környékén, de egyre inkáb szeretnék a fent említett településeken és környéküken kiépíteni ügyfélkört.

2017. máj. 9. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, ha nem releváns a kérdésem, de egy pénzügyi tanácsadó mit csinál? Lényegében egy adott cég ügynöke, nem? Tehát egy pénzügyi terméket vagy szolgáltatást értékesít jutalékért cserébe, vagy ez másról szól?
2017. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha egy pénzügyi tanácsadó nem tud ügyfélkört kiépíteni ott, ahol szeretne, akkor gondok vannak a képességeivel.


#1

Létezik független pénzügyi tanácsadó,aki nem ügynök,pl. Csernok Miklós. De ő nem is kérne soha tanácsot a gyakorin.

2017. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Korulbelul 300 ugyfelem van es az orszag piacvezeto cegenel a legjobb fiokvezetosegnel dolgozok. Nem tartom valoszinunek, hogy a kepessegeimmel lennenek problemak egyszeruen csak nem kapok oda ajanlast es semilyen ismerosom sem lakik a fent emlitett telepuleseken. Hazalni meg nem igazan fogok mint a bizti ugynokok :) de orulok kedves utolso, hogy egy poszt alapjan el tudod donteni hogyan is dolgozok, milyenek a kepessegeim megtanitanal engem is erre? Vagy ez valami veled szuletett titkos varazsero?

Kedves elso fuggetlen cegnel dolgozok, nem egy adott penzintezet termekeit ertekesitem hanem az ugyfeleket kepviselem es szamukra kitudom valasztani a legmegfelelobb penzintezetet es azok kozul is a legmegfelelobb termeket.

2017. máj. 9. 11:53
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

Pénzintézet és termék kiválasztóként aposztrofáltad magad. Egy pénzügyi tanácsadó ennél sokkal több (kellene, hogy legyen).


Nem, nincsenek különös képességeim, ugyanis ennek a hivatásnak az is szerves része (kellene,hogy legyen), hogy ügyfélkört tudjon az illető építeni. Kivéve, ha fiókhálózattal együttműködő ügynök hívja magát pénzügyi tanácsadónak amiatt, hogy hiteleket és egyebeket közvetít, és azért jutalékot vesz fel a banktól.

2017. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy hitelert se vettem fel jutalekot eddig :) mivel kellene meg foglalkoznia akkor? A penzugyi tanacsadasnak a lenyege, hogy az ugyfeleknek segitsunk eligazodni a penzugyeiket tekintve es nem az hogy hitelezzunk. Hitelbe vernit senkit se szep dolog. En mindig azon vagyok, hogy az ugyfeleimnek minel kevesebb hiteljuk legyen. En nagyon orulok, hogy te ide jottel okoskodni egy olyan szakmarol amirol valoszinuleg fogalmad sincs, de a kerdesemre hasznalhato valaszt meg mindig nem kaptam :)
2017. máj. 9. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, imádom az ügynöktempót,olyan egykaptafás :)


Egy pénzügyi tanácsadó nem terméket ad el, az az ügynök. Akkor is az, ha többfélét értékesít, és ezen keres.


2-es válasz.

2017. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A független pénzügyi tanácsadó miből él meg? Pl. magánszemély fel akar venni 1 millió Ft-ot és fizet egy tanácsadónak 10e Ft-ot hogy az megmondja hol éri meg neki a legjobban felvenni a hitelt?
2017. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szemelyi kolcson az mas az nekunk anyagilag nem eri meg ott csak szimplan jo indulatbol segitunk neki, hogy ne kelljen felvenni penzt, hanem megmutatjuk hogyan tud ugy sporolni, hogy a penze dolgozzon is erte. Ha feltetlenul szukseges az az 1M ft- akkor megmondjuk neki hol vegye fel es kesz. neki semmibe nemkerul mi se kapunk azert semmit de elegedett lesz es mar batran tovabb fog ajanlani masoknak. Egyebkent a bankok egy nagyon kis terilet amivel egy tanacsado foglalkozik. Nem ertem miert mindenki jitelben gondolkodik amikor egy etikus tanacsadonak az a kotelessege hogy megmentse a hiteltol az embereket.
2017. máj. 9. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Elnézést ha túl értetlenkedő vagyok, de én még mindig nem értem hogy mit csinál egy független pénzügyi tanácsadó.


"megmutatjuk hogyan tud ugy sporolni, hogy a penze dolgozzon is erte"


Pl. ha most elmondanám hogy havi 5 ezret költök cigire, akkor te azt mondanád nekem hogy ne költsek cigire, hanem kössem le bankban ezt az összeget? Vagy hogy kondibérlet helyett járjak el futni a szabadba?


Hogy kell elképzelni ezeket a spórolós tanácsokat?

2017. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pénzügyi tanácsadó=agymosott
2017. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!