Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha bármilyen okból törlik...

Ha bármilyen okból törlik valamelyik tevékenységi körömet a nyilvántartásból, arról kiértesítenek?

Figyelt kérdés
Nemrég regisztráltam okmányirodában vállalkozóként, főtevékenységnek az általános és szaknyelvi felnőttképzést jelöltem meg (azt hittem, ha nyelvsuliban dolgozom, ez kell), mellette még vettem fel négy tevékenységet (köztük a nyelvi magánoktatást). Találtam egy NAV-os nyilvántartást a válallkozókról, kíváncsiságból rákerestem magamra, és meglepődtem, mert a felsorolt tevékenységek között a főtevékenységem nem szerepelt. Meglepett, mert erről semmiféle értesítést nem kaptam sem az ügyfélkapun, sem postán. Ha nem keresek rá véletlenül, ki sem derül számomra. Mivel nyelvet oktatni a másik öjtv alatt is lehet, így nálam nincs jelentősége, de azért elég gáz, ha az ember tudatlanul olyan tevékenységről számláz, amit nem is végezhetne, csak mert senki nem értesíti erről.
2017. máj. 31. 23:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul pont azért, hogy tiszta sor legyen, megvan-e mindenhez a szükséges képzettség/engedély, okmányirodában regisztráltam, nem online az ügyfélkapun.
2017. máj. 31. 23:15
 2/5 A kérdező kommentje:
Most találtam az ügyfélkapun is egy nyilvántartást, ott meg benne van a főtevékenységem is. Akkor az a NAV-os nem tudom, mi lehet. :)
2017. máj. 31. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nem látjuk, mi sem tudunk okosat mondani.

Van arról papírod, hogy milyen tevékenységre jelentkeztél be, tehát ne parázz azon, hogy a NAV-nál mi látszik és mi nem. :)

2017. jún. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező,

a tevékenységekre és termékekre van legalább 3 fajta statisztikai besorolás. Volt SZJ szolgáltatási jegyzék, vámtarifaszám VTSZ, Teor TEÁR, stb. Ez folyamatosan változik, EU-val harmonizálják, új foglalkozások jönnek.

Nem kell aggódnod, ha be vagy jelentve egy bizonyos szakmakódra, és annak megváltoznának a feltételei (pl.: a traktorvezetéshez a szántóföldön is kell már igazolvány), akkor úgyis értesítenek, hogy adott esetben pótold és ha nem tudod, akkor föl kell venned egy olyan, aminek megfelelsz. Nem Neked kell a tevékenységeddel a statisztikához alkalmazkodni. Hanem Te szabad vállalkozó vagy, aki arra vállalkozik amire akar. Ha madárfütyülésre tanítod a tanítványaidat és ők ezért fizetnek, akkor egy hivatal megtiltghatja neked mert nincs benne a listában? NEM. Akkor vegyék bele a listába, ez az út! A szabadságunkért ki kell állni, ami tudom, a mai magyarországi hivatalkánaánban nehéz. Nekem a fél gimis osztályom az elmúlt 20 év alatt hivatalnok lett.

Ehhez gratuláljak? Ez viszi előbbre az országot? NEM hanem az olyanok, mint TE. Csak így tovább.

Üdv

Éva

Adótanácsadó

2017. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Éva, köszönöm szépen! :)

Kicsit megrémültem, mert a legújabb lista nagyon erősen konkretizálta a tevékenységeket, amikor régebben voltam vállalkozó, sokkal átfogóbbak voltak. Nekem már az is agyrém, hogy nincs egyszerűen nyelvoktatás, meg hogy nem lehetek simán fordító, hanem csak szakfordító vagy műfordító, pedig ezer olyan megbízásom volt már, amihez nem kell semmiféle szaknyelv, ugyanakkor nem szerzői jogdíjas szövegről volt szó. 20 éve csinálom, csak eddig a munkaviszonyom mellett megbízási szerződésekre dolgoztam, számfejtették, amit kaptam. Most önállósodtam teljesen, de vállalkozóként már megálljt parancsoltak. Fordítani csak szakfordítói képesítéssel lehet. Tény, hogy a műfordítói tevékenység is fordítás, azaz számlázni simán tudnék vele, csak azt nem tudom, hogy ha belefutok egy NAV ellenőrzésbe, annak utánanéznek-e, hogy tényleg szerzői jogdíjas szövegről volt-e szó. Bár mondjuk ez is olyan, hogy amit az ember saját maga ír (pl. előadások vagy egy blog szövege), azt akkor védeti le, amikor akarja.

2017. jún. 2. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!