Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha például blog.hu-n vagy...

Ha például blog.hu-n vagy blogspot-on létrehozok egy oldalt ahol saját termékeimet árulnám arra ugyanazok a szabályok vonatkoznak meg jogi feltételek mint egy rendes igazi webshopra?

Figyelt kérdés

Sajátkészítésű horgolt, kötött felsőket szeretnék árulni.

Ha egy blogot készítek és bejegyzésekben felteszem a munkáimat , alá odaírom, hogy rendelhetőek, és aztán hirdetem az oldalt saját ismerősök között, ám az adásvétel email-ben folyik akkor ugyanúgy számlaképesnek kell lennem? vagy ezt megoldhatom adószámmal nem rendelkezőként is? köszi előre is a válaszokat



2017. jún. 26. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha úgyis ismerősöknek akarsz eladni, akkor csináld feketén.

Egyébként igen, számlaképesnek kell lenned.

2017. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát ismerősi körön keresztül továbbítanám az oldalt más emberek számára is
2017. jún. 26. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor is feketén. Blog.hu-val egy rakat fos "webárúház" másokatokat hozhatsz létre max, ami 2010-be se volt már menő.
2017. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenkepp jo lenne szamlakpesnek lenni, mert ismerosok ismerosei ladan felnyomnak a navnal. Konkret webaruhaznal (bar ugy latom ez ilen rendelgetos oldal lenne emailben) kell meg mas is pl naih szam meg bejelentes jegyzonel es egyeni vallalkozas minimum. Te tudod mennyit rizikozol de adott esetben eleg nagy a buntetes. Egyebkent sztem megeri legalizalni, en is pint horgilt dolgokat arulok es az ismerosok keveset is vasarolnak (a teljes forgalmam ot szazalekat kb!) Meg alkudni is probalnak, pedig attol h ismerem oket meg ugyanugy ket ora es tiz deka fonal egy sqpka. Uh en legalizaltam a dolgot inkabb. Igy ismeretleneknek normalis aron arulok.
2017. jún. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!