Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy étkezde nyitása, üzemeltet...

Egy étkezde nyitása, üzemeltetése kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Egy kisebb 30-40 férőhelyes étkezdéről lenne szó... Egyáltalán milyen pontok vannak amire elengedhetetlen költeni?


Én így gondolom:

Hely vásárlása 80m2 25 millió Ft.


Bútorok, konyhai felszerelések (ipari minőségű) vásárlása: 5 millió Ft.


Árubeszerzés: Ez az étel típusától is függ, de most elméletben gondolkozzunk mondjuk egy kínai büfében... Sajnos így sincs lövésem, hogy mennyibe kerül az árubeszerzés. :/


Az alkalmazottak kifizetése (mondjuk 2 szakács és 2 kasszás-felszolgáló esetén): Ezt szintén nem tudom, de gondolom minimum 700 000 Ft/hó.


légyszí aki valamennyire éríntett a dologban, vagy egy megbízható ismerőse, az javítsa ki. Előre is köszi!



2017. júl. 6. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Minimálbért keresnének az alkalmazottaid? Mert a 700ezer kb. akkor állja meg a helyét. Nyugodtan számolj 1,2-1,5 millióval bérköltségre, havonta (ha csak nem akarsz adócsaló lenni, akkor nem szóltam)
2017. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Írtam, hogy MINIMUM 700 000.

De amúgy igazad van, biztos több kell. Csak megfeledkeztem a tbről, stb.

2017. júl. 6. 08:33
 3/5 A kérdező kommentje:
De egyébként az álag bérezésekkel sem vagyok tisztában.
2017. júl. 6. 08:33
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Bútorok és ipari minőségű konyhai felszerelés 5 millió Ft?

Ebbe nem sok minden fér bele, rohadt drágák a jó cuccok (vagyon nagyon kicsi helyre elegendő)

2017. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, kérj konkrét árajánlatokat, abból készíts aztán kalkulációt, olvasd el, hogy adózik a bér, stb... ne egy anonim oldalon várd a választ, ezeket magadnak kell összeszedni.
2017. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!