Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes valamilyen vállalkozás...

Érdemes valamilyen vállalkozást indítanom?

Figyelt kérdés
20/F, anyám mindenáron le akar beszélni arról, hogy vállalkozó legyek, szerinte ehhez zsidónak kell lenni, nincs hozzá érzékem. De szerintem megvan hozzá az elkötelezettségem, s persze a kitartásom is, s nem a meggazdagodás a célom. De nem tudom miben gondolkodjak. Étteremben gondolkodom nagyon erősen, persze nem most rögtön.
2017. júl. 15. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

"De nem tudom miben gondolkodjak. Étteremben gondolkodom nagyon erősen, persze nem most rögtön."

"... szerintem megvan hozzá az elkötelezettségem,... "


Nos, először is nem derül ki, mihez értesz? Van szakács szakmád vagy vendéglátós végzettséged? Van jó pár éves gyakorlatod és rálátásod egy étterem működésére?

Ha nincs, akkor van 10-20 milliód egy étterem beindításához? (na jó, ha béreled, akkor talán kevesebb is elég) Van fizetőképes kereslet a környéketeken?


Tudod mivel jár egy étterem működtetése személyzet szempontjából? Minimum 1 szakács, 1 mosogató és egy felszolgáló kell. Ha szakképzett minimálbért adsz nekik (amiért persze nem fognak elmenni 10-12 órákat dolgozni), akkor is havi 3x200 ezer ft a bérük (161 ezer + a munkáltatói terhek) - ezt ki kell tudnod termelni az étteremben a bevételből, plusz az adó, a rezsi, ha bérled, a bérleti díj, a könyvelő, + a saját fizetésed, stb.


Nem kell zsidónak lenni ahhoz (én sem vagyok az), hogy vállalkozó legyél , de manapság nem könnyű egy vállalkozást beindítani, fenntartani, nyereségesen működtetni.

2017. júl. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell zsidónak lenni de amíg nem értesz semmihez 20 évesen pedig ez elég valószínű nem nagyon tanácsolom keres egy szakmát ami bejon húzz le benne pár evet hogy meglásd hogy működik a dolog ha utana tetszik akkor ellehet ezen gondolkozni addig pedig feleslegesnek tartom. Plusz ha nincs vezetői beállítottságod alapból bukod az egészet.
2017. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"valamilyen vállalkozás"


Ezzel van a gond. Az embereket nem érdekli hogy te éttermet akarsz nyitni, az érdekli hogy ha éhesek, akkor hol tudnak enni.


De elmondom én hogy miért gondolkodsz étteremben: azt gondolod ez egy pofonegyszerű dolog és jól meg lehet élni belőle hisz a környezetedben is ezt látod.

2017. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Az étterem - ha nem dolgoztál ebben a szakmában éveket - garantált bukás. Olyan vállalkozást indítsd, amihez értesz, szereted és van rá kereslet.
2017. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha megszerezted az étterem üzemeltetéséhez a végzettséget, kellő munkatapasztalatot és a kezdőtőkéd is megvan hozzá akkor hajrá!
2017. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!