Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fiatal Gazda Pályázat. Tönkrem...

Fiatal Gazda Pályázat. Tönkremegyek. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

'15-ben egy ismerős pályázatíró cég biztatott erre és írta meg a pályázatomat.

Abban az évben meg is történt a kifizetés, ez lesz a második lezárt üzleti évem.

Földbérletem van, valamint - szintén - a pályázatíró tanácsára egy ilyen fóliasátras "kertészetet" hoztam létre, erre voltaképpen elment a pénz nagy része.

Telephely vásárlás, a sátrak, egy autó (nyilván eladható, árában lesz akkor is), földbérlet kaució, a föld bérmunka díja, amivel tavaly pont nullára jött ki a dolog.

Sajnos az akkori helyzetem engedte feltételezni, hogy végig tudom majd csinálni az 5 évet, de megszűnt a munkám, nyilván ezer fő alatti településen élek, így nincs munkalehetőségem tavaly óta, kisebb-nagyobb kihagyásokkal magam után fizetem a járulékom, illetve a csekély fizetést is kivettem még tavaly, egy ideje már nem veszem fel, így valamivel kevesebb a fizetendő, voltam táppénzen is.

Jelenleg nem túl jók a kilátásaim, az egyetlen lehetőség a külföldön vállalt munka lenne, viszont ehhez legalább szüneteltetni kéne a vállalkozási tevékenységet, amire elvileg nincs lehetőség.

Sajnos ami tetézi a problémát, hogy ezzel a vállalkozási kapacitással nem is fogom tudni teljesíteni a vállalt árbevételt.

Utólag butaság volt belevágni ebbe. Szabadulnék ettől az egésztől, valakinek van ezzel tapasztalata, hogy lehetne kiszállni belőle? Illetve, mennyit vasalnának be rajtam?



2017. aug. 21. 12:51
 1/6 anonim válasza:
70%

Szia!

Bár én egyáltalán nem vagyok ebben jártas, de társasági- és cégjog, szervezeti jog, vállalkozások joga illetve adójog kategóriában is elérhető INGYENES jogi tanácsadás itt: [link]


Én itt próbálkoznék, ők mégiscsak szakemberek.

Sok sikert!

2017. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

12,6M Ft-ot, a büntetés részét, hogy nem teljesítetted a vállalt kötelezettségeket, illetve a kamatos kamatot.


A bukott teljesítésű pályázatok sajnos nincsenek beleírva a "sikersztorikba", pedig rájuk lehet találni azért eldugva az interneten...


Első sorban meg fogják próbálni egyösszegben kifizettetni a teljes felvett pénzt. Mivel még nem vagy a 4. évben, így a 10%-ot még nem vehetted fel "szerencse", mert "csak" a 11,4M-t fogják kérni, illetve annak büntetéseit-kamatait. Mivel -elmondásod alapján- nem fogod tudni teljesíteni, így jelzálogot tesznek mindenedre.


Ezt a pályázatot nem véletlenül hívom "agrárcsemete-pályázatnak". Csak a nagyon ügyes és sokoldalú üzleti érzékű embereknek érdemes vele foglalkozni, vagy aki mögött ott áll a család és fiktív vásárlásokkal-számlákkal be tudják mutatni a vállalt árbevételt.


Teljesen nem vagy veszve, bár gondolom semmi nem maradt a pályázati pénzből már. Ha sehogy sem tudsz kitermelni vele az előírt árbevételt, akkor menj ki dolgozni külföldre hamar, és egy ügyes(kedő) könyvelővel tárgyald le a dolgot. Még van időd kezdeni valamit az üzleti terveddel is, vagy ha teljesen menekülni akarsz belőle, akkor van időd kitermelni a pénzt, hogy ne tegyenek mindenre jelzálogot.

Az autót pl. kezdésnek már adhatod is el, hogy ne árverésen kelljen, mert ott nem biztos, hogy megkapod érte, amennyit ér. A földbérleti szerződéseket beszéld át a tulajdonosokkal, hátha hajlandóak módosítani a szerződéseket. A fóliasátrak... hát nem tudom milyen minőségűek. Meg azt sem, mennyi esélyed van reális áron túladni rajtuk.


A vállalkozóság a vállalásodtól függ. Mit írtál a pályázatba? 3. évtől leszel főállású? Amúgy ilyen esetben engem nem zavarna túlzottan, hogy fizetni kell a járulékokat, mennék kifele dolgozni azonnal és fizetném onnan...


Márciusban voltam pályázatírónál, aki írta volna nekem, és gyakorlatilag lebeszélt róla. Azzal, hogy megnyerném, de elbuknék vele a 3. évben, amikor már teljesíteni kell az árbevételt. Pedig nekem a telephely és 6 hektárnyi földterület már a birtokomban volt akkor is.

2017. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Ha eladom az autót + ugye a földbérlet kaucióval kb 2 millió még marad.

Én is arra szerettem volna ezt a pályázatot, mint mindenki más, ha érted.

Egész más területen tevékenykedtem, különösebben ebben az elmúlt két évben nem akartam ezzel foglalkozni, csak, hát változtak a viszonyok. Lehet, hogy a járulékaimat ki tudnám termelni ezzel a "kertészkedéssel", de nem ezt a színvonalat szoktam meg.

Jelzálogot nem tudnak tenni semmimre, mert ezen a vállalkozáson kívül semmi nincs a nevemen. Ha valaki pl. végigcsinálja az 5 évet, de nem tudta produkálni a vállalásait, mert tegyük fel b*lfasz, vagy egyéb rajta kívül álló okok miatt nem jön össze, akkor is visszakérik a pénzt?

Sajnos az utóbbi időben több olyan "földesúr" családtagjával ismerkedtem meg, aki a családi háttér ellenére sem akar belefogni ebbe, pedig gond nélkül letudná. Hát, utólag ugye okosabb az ember.:)

2017. aug. 21. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Tehát felvetted a pénzt majd ebből finanszíroztad a csajoknak való vakítást???


Belinkelnéd a pályázati kiírást?

Mennyi földet bérelsz, a 2m Ft mennyi időre vonatkozó bérleti díj?

Felénk 10Ak-ás földeket évi 15e/ha áron bérelte egy pali, lejárt szerződés új bérlő 50 000-ad évente, ez 200e a 4ha területre. Neked kb. 2m-al díjjal 2 év van vissza az durván 20ha földterület, felveszed rá a támogatást és megművelteted bérmunkában így maradna 1-2m Ft-od évente, amiből kijönnek bőven a járulékaid.

2017. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Fizesse is vissza kamatostól az összes csaló, fiktív számlás, sumákoló, aki nem jogszerűen használta fel. Én is ismerek ilyeneket, már nekik is rezeg a léc.
2020. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

"Én is arra szerettem volna ezt a pályázatot, mint mindenki más, ha érted."

Én nem értem. De mostmár ennyi idő távlatából nyugodtan kiírhatod. Meg elmeséled, hogy zárult az ügy? Szerintem ezeket a kérdéseket akkor, annak a pályázatírónak kellett volna feltenned, aki rábeszélt. Még ha nem is beszélt volna rá, akkor is az lenne a feladata, hogy a pályázati feltételek teljesítéséig fogja a kezed, ezt hívják utógondozásnak.

2022. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!