Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan működnek az efféle...

Hogyan működnek az efféle pályázatok?

Figyelt kérdés
Tiszta, hogy meg csinálok a terveket, stb., és vannak feltételek, de mi történik, ha mondjuk valamelyik kötelező vállalást nem teljesítem? Azért egy teljesen új vállalkozásánál igencsak benne van a pakliban, hogy nem lesz sikeres és nem termel ki másfél millió forintot, vagy akár be is csődöl.

2017. aug. 22. 16:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez lemaradt: [link]
2017. aug. 22. 17:00
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak kötelező vállalások és feltételek. Ha ezeket teljesíted, akkor tiéd a pénz. Ha nem, akkor vissza kell fizetni.
2017. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Egy fiatal vállalkozó, aki 3 év után becsődöl, tehát nem nagyon van semmije. Ő miből fogja visszafizetni?
2017. aug. 22. 18:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kéne, akkor szerinted hány olyan fiatal vállalkozó lenne, aki szarna bele, és a pénzt meg elmulatná? Én is gyártanám sorba a kamucégeket, ha nem kéne visszafizetni.
2017. aug. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm (sajnos nem közeli) tavaly így nyitott nemzetit, volt egy becsődölt cigibolt, ahol a tulajok felélték a bevételt is, nyaralások, bulik, autók, stb.


Ezt a jogot kiírták újra, pályáztak és nyertek, jelenleg a családtagokat alkalmazzák elég izmos fizetésért a pályázati pénzből(mikrovállalkozás) telik rá :)


Simán teljesítik a a feltételeket és egy fillérjükbe sem került! A bolt mögött van egy 1,5 szobás lakásuk is, ez is benne volt az üzlethelyiség vételi árban.

2017. aug. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hülye vagyok, nyilván vissza kell fizetni...de mi a garancia arra, hogy vissza is lesz? Körülbelül olyan, mintha fognám magam, bemennék a bankba 12 misiért fedezet és fix kereset nélkül.
2017. aug. 23. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan. A bankba mindenképp vissza kell fizetni. Itt, ha életképes az üzleted, akkor nem kell. Ez azoknak való, akiknek csak egy kezdőtőke kell, hogy sikeres vállalkozást indíthassanak.
2017. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1-erűen kijátszható a dolog, 10-et felvettél, de 2,5m-át csak 3 év után adják oda, ebből 1,5m-ot kifizetsz magadnak a fizuként a 4-edik évben és a feltétel teljesült is. Másik lehetőség anyád nevében költöd el ezt a 2,5m-ot magadnak adsz belőle megbízást, veszel magadtól, terméket vagy szolgáltatást papíron, befizeted az áfát a maradékból meg adod magadnak a fizetést és megint csak teljesült a feltétel.


Eleve ők is gondoltak erre, hiszen nekik meg év végi bónuszaik függenek a sikeres pályázatokon, így hagytak egy csomó kiskaput a kamu siker érdekében!

2017. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Feltételezem hogy a kérdező az egyetlen becsületes kivétel és nem sikkasztani akar hanem egy normális vállalkozást elindítani. Akkor azt javaslom hogy takarékosan működjön a vállalkozás és a pénzből csak a legszükségesebbekre költsön.

Amúgy tudom én is hogy megy ez mert rengeteg pályázatnál voltam kivitelező az elmúlt 5 évben.

Szerintem egyszer külön börtön épül majd a sikkasztóknak ha elszámoltatás lesz visszamenőleg - bár sokan ebben nem hisznek de volt már ilyenekre példa. Ne akarjon a kérdező oda kerülni. Csak becsületesen!

2017. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen pályázatos helyeken szóba se szoktak állni az emberrel, ha nincs a cégnek legalább egy lezárt üzleti éve.

Szóval értelmetlen az a kérdés, hogy teljesen új vállalkozásnál mi van. Annak nem adnak semmit, az van. Ők sem hülyék.

2017. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!