Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha gyogypedagoguskent maganban...

Ha gyogypedagoguskent maganban fejlesztek gyerekeket, de nem vagyok bejelentve, nem vagyok maganvallalkozo, nem adok szamlat, nem hivatalos, meguthetem a bokam?

Figyelt kérdés
van bejelentett allasom is, es nem a maganvallalkozoi orabert kerem el.
2017. szept. 11. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, simán feljelenthetnek. Miért nem vagy másodállásban vállalkozó?
2017. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ki jelentene fel? a szulo, akinek a gyereket fejlesztem negyedannyiert, mint amit elkerhetnek?
2017. szept. 11. 21:43
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem a szülő. Bárki, pl. olyan pedagógus, aki hivatalosan csinálja. Szomszéd, aki irigy...

A másodállású vállalkozó nem nagy ügy, minek kockáztatni.

Amúgy ha olcsóbban dolgozol, akkor a konkurencia még jobban fog haragudni rád, s feljelent, s igazuk is van.

Mi is utáljuk a "mutyizókat", s simán feljelentjük, ha a mi szakmánkban számla, vállalkozás nélkül dolgoznak.

2017. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
en ugy tudom, maganvallalkozonak lenni sok plusz koltseggel jar... amit persze megtudnek teriteni, ha felemelnem az oraberem, de igy ugyanannyi maradna nekem, es a szulo penztarcaja meg megsinyli.
2017. szept. 11. 21:56
 5/15 A kérdező kommentje:
de ertem amit mondasz, es van benne valami.
2017. szept. 11. 21:56
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Másodállásban nincs havi fix. költség. A szülők fizetnek, ha látják, hogy megéri a fejlesztés. Hidd el nem éri meg kockáztatni, járj utána.
2017. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
koszonom valaszod!
2017. szept. 11. 22:02
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Semmi bajod nem lesz. Tanárok is sokan korrepetálnak így. Nem elég feljelenteni, rád is kell tudni bizonyítani, hogy pénzért foglalkoztál azokkal a gyerekekkel. Azt meg csak a szülők tudnák, akik nyilván melletted fognak kiállni. Magánházban még rajtaütéses ellenőrzést sem csinálhatnak, ha oda nincs vállalkozás bejelentve.
2017. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Miért biztatod törvénytelenségre? Én írtam, hogy váltsa ki a másodállást. Amúgy én is gyógypedagógus vagyok, de én nem foglalkozom már régóta maszekban gyerekkel (más téren van vállalkozásunk, teljesen eltérő területen, legálisan). Mindegyik kollégám, aki maszekol (logopédus, gyógypedagógus, pszichológus)hivatalosan teszi.
2017. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
#8 vagyok. Szerintem nem kell ehhez vállalkozás, tutira lehet csinálni adószámos magánszemélyként. Ott meg csak a kiállított nyugták/számlák után kell fizetni, amit úgysem fog kérni senki.
2017. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!