Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A legtöbb fagyis, lángosos,...

A legtöbb fagyis, lángosos, kürtőskalács árus, stb nem ad nyugtát a vevőnek. Miért nem félnek hogy beleszaladnak egy ellenőrzésbe?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Mert engedélyük sincs, akkor meg úgyis tökmindegy...
2010. máj. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem eddig mindegyik adott nyugtát!
2010. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én egy kezemen meg tudnám számolni hogy hány utcai árustól kaptam nyugtát!

Viszont az engedély nélküli árusok meg nem hinném hogy sokáig működhetnek..

2010. máj. 28. 15:12
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Álnéven bemutatkozva "felvesz" fekete munkást, aki viszonylag sportos alkat. Ennyit a törvényhozásban rejlő potenciálról :)
2010. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam ilyen helyen. Őszintén szólva volt olyan pl., hogy annyira kellett kapkodni, hogy elfelejtettem a nyugtát (vagy az öntetet... vagy a szalvétát). Engem le is szidott a főnök miatta és nem is dolgoztam sokáig nála, mert pont azt mondta, hogy nem akar így belefutni egy ellenőrzésbe...
2010. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert nincs mit veszíteniük, kb akkora a veszteség az egészen!!


Mellesleg, ha az egyik Multi elcsal többmillió ft adót, és valaki megpróbál ellenőrizni, vagy rajtukütni, még az ajtóig se ér és már megszünt az állása!!


De ha mégis kibukna valami az újságokban, hát a Multi jól befenyeget, hogy holnap kirúg 40 ezer embert!


Az állam meg ettől összefossa magát, sürűn elnézést kér, és 5 év újabb adókedvezményt ad!!!



Ezen nem vagy felháborodva? Csak azon hogy a porbafingó szerencsétlen kürtőskalácsos meg fagyis nem adott blokkot??

2010. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pl én azon vagyok felháborodva, hoyg az egyik


Törökszentmiklósi Húsfeldolgozó cégnél csak 3 hónapot dolgoztam, de 6 hónap után akarja felvenni utánnam az adókedvezményt!!


Vmelyik nap jött az apehtől a papír..


A valóságban 3 hónapos próbaidő alatt kerestem 3x 68 ezer forintot, amiből a túlórákat ki se fizették.


Ehhez képest az adóelőleg alapom EGYMILLIÓ EGYSZÁZEZER!!

És 6 hónapra vagyok beirva mint munkavállaló!


Ez nem durva??

2010. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felháborodva azon, hogy a fagyisok nem adnak nyugtát. Kezdő vállalkozó vagyok, hasonló tevékenységekkel. Mondhatni nagyon kezdő... Én kb az esetek 80%-ában adok nyugtát, de abban a 20%ban is bennem van a gondolat, nehogy valami ellenőr legyen. Ezért kérdeztem, hogy ők mitől olyan nyugodtak.

Lehet kib.szás az országgal, de én is elviselném ha nem kellene ennyi nyugtát adnom!

2010. jún. 8. 15:27
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Sztem nem nyugodtak, arról van szó, hogy az alkalmazott zsebre dolgozik!


És az meg magasról leszrja, hogy a kenyéradóját megbüntetik e vagy sem mert úgysincs megfizetve...

2010. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen ezt a munkaadó úgy próbálja kivédeni, hogy a munkaszerződésbe aláíratja az iylen helyzetekre vonatkozó kitételét..


pl hogy az alkalmazott a havi fizetését bebukta ha iylen van.. Mivel a birság egy része abból lesz fizetve..

2010. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!