Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetek így vállalkozó vagy sem?

Lehetek így vállalkozó vagy sem?

Figyelt kérdés
Szóval az a történetem, hogy most kezdtem a műkörmös tanfolyamot és eddig úgy volt, hogy 4 és fél hónap alatt meglesz és már kaptam egy ajánlatot, hogy egyéni vállalkozóként lehetnék egy szépségszalonban januártól amikor végzek vele. Ma viszont kiderült hogy jóval tovább tart ennél, és csak áprilisban lesz a záró vizsga... Januárra igazából mindent megtanulnánk már a tanfolyamon és utána már csak heti 1 max 2 gyakorló óra lenne. (tudom nem lényeges, csak hogy igenis tudnám már mit, mikor, hogyan kell csinálni gyakorlatban és elméletben is +3 év tapasztalatom is van) És így kapcsolódik ide a kérdés, hogy lehetek-e így papír nélkül vállalkozó műkörmös, vagy mindenképp meg kell várnom azt, hogy megkapjam róla a papírt? Azért ilyen fontos ez, mert (sajnos) mellettem van még egy jelentkező a lehetőségre. Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2017. szept. 14. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz, ha szalonnak ez megfelel.
2017. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy egyéni vállalkozóként - ha főállásban csinálod - akkor MINIMUM havi 50 ezer ft az adó, + kb. min. havi 40 ezer ft-ot szoktak kérni a szalonban "székpénz"-t.


Azt, hogy lehetsz-e egyéni vállalkozó papír nélkül, az helyi okmányirodában tudják megmondani, ahol egyébként is kiváltanád a vállalkozóit.

2017. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsónak: Nem az anyagi költségekre voltam kíváncsi, pontosan tudom mi mennyibe kerül és megvan hozzá az anyagi hátterem, mellesleg 25ezer forint lesz a bérleti díj rezsivel együtt és kialakult vendégköröm van már amiből ezt finanszírozni tudom. Majd beszélek akkor egy könyvelővel és bemegyek az okmányirodába. Azért köszönöm :)
2017. szept. 15. 09:29
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Egyéni vállakozó lehetsz bármilyen végzettség nélkül pár perc alatt is. Viszont a törvényességi felülvizsgálaton amit a kiváltás után az okmányiroda végez papiron 30napon belül ( gyakorlatban ettől több is lehet) kérni fogják a szakképzettség igazolását, vagy a Te alkalmazottad munkaszerződését és bizonyítványát.


Megoldások a végzettség megszerzéséig:

Alkalmi munkavállalónak felveszel valakit adig mig Neked nincs meg.Ez napi 1000 Ft járulékodba kerül.

Nem egyéni vállalkozó leszel ,hanem társas vállalkozás ( ez költségesebb megoldás)

vagy egyszerűen gyakornoki szerződést kötsz a tanulmányi idő alatt a szalonnal és csak utána leszel ev. pl. februártól.

2017. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!