Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-s EV-k! NAV jövedelemigaz...

KATA-s EV-k! NAV jövedelemigazolást mikortól lehet kérni?

Figyelt kérdés
Ahogy van legalább egy lezárt üzleti évem azonnal kérhetem januárban? És ezen mekkora összeg fog szerepelni? A teljes bevételem mínusz a havi KATA összege?

2017. szept. 26. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Csak lezárt üzleti év után - lezárt üzleti éved pedig csak akkor lesz - januárban - ha előtte a könyvelőd beadja az adóbevallást (vagy ha nincs, akkor Neked kell beadni - de ez nem könnyű feladat, javaslom, legalább erre fogadj egy könyvelőt) Ha beadtad az adóbevallást, akkor is kell legalább 1 hétnek eltelnie, mert a NAV-nak fel is kell azt dolgoznia.

Hogy mekkora összeg fog szerpelni? Hát azt így nem lehet megmondani - ha volt év eljén még normál állásod is, akkor az is, stb.


Volt egy hasonló kérdés - ott is tudsz nézelődni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

2017. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, katás EV vagyok én is, elárulod hogy miért kell a jövedelemigazolás?
2017. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"bevételem mínusz a havi KATA összege?"


Jut eszembe: szept 15-ig iparűzési adót is kellett fizetni - ha ezt esetleg még nem tetted meg, akkor pótold.

2017. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mindene fizetve, könyvelőm is van, csak ilyen kérdésekkel nem zaklatnám, azért itt teszem fel. Egyébként lakáshitel miatt kell majd az igazolás jövőre.
2017. szept. 26. 13:10
 5/18 anonim ***** válasza:

Jövedelemként (ha ev vagy) a bevételed 60%-át igazolja le a nav (nem számít belőle se kata, se hipa, semmi, csak a bevétel), de legalább a minimálbért havonta.


HA bt tagjaként vagy kisadózó, akkor ennek a felét.

2017. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
És bocs, de ha ilyen kérdéssel nem zaklatod, akkor miért is van a könyvelő? Az IGAZOL-t te fogod beadni?
2017. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5: Ez a 60% mi? A Nav a teljes lezárt év bevételét szerepelteti a jövedelemigazoláson.
2017. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozónál február 25 a bevallási határidő, de ha a könyvelő már beadja január 2-án, akkor 1-2 hét múlva már van 2017-es jövedelem igazolásod.
2017. szept. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Majd zaklatom a könyvelőm jövőre, ha aktuális lesz. Egyelőre még informálódom.

Van ahol azt olvastam, hogy a bevétel 60%-át tünteti csak fel a NAV az igazoláson, a bankban viszont azt mondták, hogy csak a havi KATA összegével csökkentett értéket fogják nézni. Kicsit össze vagyok zavarodva, de majd jövőre kiderül.

2017. szept. 26. 19:25
 10/18 anonim ***** válasza:
7, így szól a tv. KAtás ev jövedelme az előző, bevallással lezárt évi bevételének 60%-a, de legalább a minimálbér.
2017. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!