Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó beidézve a...

Egyéni vállalkozó beidézve a székhely miatt. Mit tud csinálni?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként kaptam egy idézést a Csongrád Megyei hivataltól, hogy igazoljam, hogy a bejegyzett székhelyt valóban használhatom-e. Az ingatlan egy lakás, ami az én tulajdonomban áll, de apám a haszonélvezője, akivel nem vagyok olyan viszonyban, hogy ezt igazoltassam vele és olyan rövid időt szabtak meg, hogy (tekintve az ország másik végében lakik) nem tudom aláíratni addigra. Mi ilyenkor a teendő?
2017. okt. 19. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha 1/1-ben a tied akkor elvileg elég a tulajdoni lap. A haszonélvezőről nem ír az idézés?


Amúgy ha bemész 20 nap hosszabbítást fogsz erre kapni ha mégis nyilatkoztatni kellene apudat.

2017. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Tulajdoni lapra gondoltam először én is, de annak a III. részében ott vannak a terhek, így a haszonélvezet is. Arról most vagy tudnak már így is, vagy csak vaktában lődöznek.

Én bemennék, és elmondanám, hogy enyém a lakás. Lehet, hogy az is elég nekik, ha ezt lenyilatkozzák. Mindenesetre első körben nem vinnék nekik bizonyítékot magam ellen.

2017. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Első körben vidd be a tulajdoni lapot.
2017. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pedig kell. Szóbeli nyilatkozatot nem fogadnak el vagy tul lap vagy adásvételi , bérleti, közös tulajdon esetében viszont hozzájáruló kell. Én is holnap megyek az újabb telephelyek miatt megint csak nincs előttem az idézés, hogy haszonélvezőröl ír e?
2017. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Akkor vidd be a tulajdoni lapot, és mondjad, hogy tessék, itt van, én vagyok a tulajdonos. Mutogass meggyőzően a II. részre, akár ne is karikázhatod. Bár ezt akár ők is lekérhették volna az ingatlannyilvántartásból, mint bárki más.

Annyira talán nem hülyék ők sem, hogy ne tudnák, hogy a haszonélvező akár a lakás használatát is megtilthatja, bár közigazgatásos Mancikáknál sose lehet tudni.

Mindenesetre ha jön az, hogy ez semmit se igazol, akkor tettesd hülyének magad, hogy tééényleg? Hát én ezt nem tudtam, akkor adjanak már egy kis időt, majd aláíratom a haszonélvezővel, csak messze lakik.

Fölösleges megnézned, hogy írtak-e haszonélvezetről, ezt mindenképpen eljátszhatod és így időt nyersz. Hülyének lenni alanyi jog :]

2017. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A lényeget már leírták, csak egy észrevétel: gondolom, azért kaphattál ilyen idézést, mert van egy tervezet, miszerint jan. 1-től vállalkozás székhelye csak saját tulajdonú ingatlan lehet (ha jól tudom, a székhelyszolgáltatókat akarják megszüntetni? vagy megnyirbálni?).

Épp ezért a tulajdoni lap mellé még bevinnék valami közműszolgáltatós számlát, ami a Te neveden van (már ha a Te neveden van), s azt is mutogatnám, hogy íme, én ott vagyok azon a székhelyen. Szerintem csak sima ellenőrzés - elébe akarnak menni a jan.-i törvénynek.

2017. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez nem újkeletű jogszabály. 2015 óta így, van ugyanaz mint a cég alapításnál a hozzájáruló nyilatkozat, csak kiterjesztették ev-re is és minden egyes telephely létesítésnél is ugyanez a procedúra.

Már rutinosan megyünk igaz néha időn túl.Most épp 6 nappal később 😀 Első körben a székhelynél volt meglepő, de jegyzőkönyvezik, hogy megjelentél és ha kell írásba kiadják határidővel megjelölve, hogy mit kell pótoljál. Ekkor szokták ellenőrizni a tev körök képesítését is egyébként. Ha kell ilyenkor vehetsz fel alkalmazottat akinek a szerződését vagy bizonyítványt kell bemutatni szintén a jegyzőkönyvbe megjelölt határidőn belül.

2017. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7

Erre gondoltam, csak a dátumra nem jól emlékeztem:

[link]

2017. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

Jó nagy baromságokat írtak egyesek.

Én is kaptam ilyet,küldenek mellé egy nyomtatványt, alá kell íratni.

Hogy ki írta alá, azt úgy se tudja igazolni.

2017. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tulajdoni lap kell, nálunk is anyós a haszonélvező, tőle nem kellett beleegyezés. Tegnap voltam, Zegen.
2017. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!