Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen esetben lehet érdemes...

Milyen esetben lehet érdemes megbízási szerződésről egyéni vállalkozásra váltani?

Figyelt kérdés
Pontosítanék. Jelenleg teljes munkaidős főállás mellett távmunkában bedolgozom egy cégnek magánszemélyként megbízási szerződéssel úgy, hogy ők adóznak utánam, én csak a nettót kapom. Tervben van, hogy munkahelyet váltok, hogy milyen okokból, az mellékes, de fel tudnám nekik ajánlani, hogy ugyanúgy távmunkában bedolgozzak nekik a jövőben is, mint a másik cégnek is, és kiszervezhetnének nekem olyan feladatokat, amikben nekem már van rutinom, és szívesen is csinálom. Ha már két megbízóm lenne, érdemes lehet-e egyéni vállalkozóként folytatnom a másodállást főállás mellett?
2017. okt. 19. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi a bevételed, de ha kitermeli a havi vállalkozás fenntartáshoz kapcsolódó költséget másodállásban jellemzően havi 15-30 ezer ft ( anyagköltség nélkül ), akkor igen.
2017. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs anyagköltség, szellemi munka. Ahol most bedolgozom, ott így megbízással, hogy ők adózzák le utánam, megkapok nettóba 30.000Ft-ot a havi megbízásokért, esetenként többet is.
2017. okt. 19. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Az esetben ha pl. kataznál, akkor a havi 30-ad kifedezné a költségeidet,tételes adó 25ezer/hó Hipa 50.000 Ft/év, vagy 0-2%, kamarai tagsági díj 5000 Ft kb. 0 szaldós lennél másodállásban.


Ha szja szerint adózol, akkor olcsóbb a havi fenntartás,könyveléssel, bankszámlával 10-15 ezerből megvagy, de kivenni csak 39% adó mellet tudsz belőle pénzt.

2017. okt. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen alacsony bevételnél nem érdemes vállalkozóira váltani.
2017. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!